1 2 3 >

Bakliyat Bulgur ve Pirinç Ürünleri

Bakliyat çeşitleri bakliyat ürünlerinden elde edilmektedir. Pek çok bakliyat çeşidi bulunmaktadır. Bakliyatlar temel besin yiyecekleri arasında yerini almaktadır. Mutfaklardan ve sofralardan eksik edilmesi durumunda sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bulgur ve pirinç ise tahıl ve buğdaygil olarak tüketilmesi gereken temel besin kaynakları arasında yer almaktadır. İnsan sağlığına pek çok yararı bulunan bu ürünlerin tüketiminin ölçülü, düzenli şekilde yapılması insan sağlığı açısından önem arz etmektedir.

 En az haftada bir olmak üzere sofralarda bulunması gereken bu muazzam ürün çeşitleri ve yemekleri İstanbul Avrupa ve anadolu yakasına sipariş için hemen satın alın.

Bakliyat Nedir?

Baklagiller, insan ve hayvan sağlığı açısından önemli bir yere sahip olan ürünlerdir. Bakliyatlar, Fabaceae ailesinden gelmektedir. Protein açısından ve karbonhidrat açısından çok zengindir. Etten sonra en fazla protein bakliyatlarda bulunmaktadır. Bu yüzden veganlar ve vejetaryenler için önemli bir yere sahiptir. Lifli özelliğinden dolayı bağırsak sorunu yaşayanların tüketimini eksik etmemesi gereken bir gıda maddesidir.

Bakliyat Çeşitleri & Ürünleri

Bakliyat çeşitleri ve ürünleri; fasulye, mercimek, börülce, kuru bakla, bezelye, nohut, barbunya, mısır olarak ayrılmaktadır. Bakliyat tüketimi özellikle protein alımı açısından önemli bir yere sahiptir. 100 gram bakliyat, günlük alınması gereken bakliyat miktarının 1/3’ini karşılamaktadır. Bu yüzden tüketimini eksik etmemek gerekmektedir. Bakliyat sipariş ver seçeneği ile kolayca ve hızlı bir şekilde evlere bakliyat alımı yapılabilmektedir. Bunun için, sipariş ver seçeneği kullanılmaktadır. Bu kolaylık sayesinde evlere hızlı şekilde bakliyatlar getirilmektedir. Siz de protein ve karbonhidrat açısından zengin bakliyat çeşitlerini evlerinize kolayca sipariş edebilirisiniz.

Bakliyat Fiyatları

Bakliyatlar kendi içinde; kuru bakla, bezelye, nohut, fasulye, mercimek, barbunya, mısır, börülce gibi pek çok kategoriye ayrılmaktadır. Her bakliyat türü insan vücudu için gereklidir. Faydaları ve içeriği farklılık göstermektedir. Bakliyat fiyatları da bu doğrultuda değişmektedir. Bakliyat fiyatları ürünlere göre değişiklik gösterse de genel olarak uygun fiyat aralığında tüketicilerin alımına sunulmaktadır.

Bulgurun Faydaları

Bulgur temel besin kaynakları arasında yer almaktadır. Pek çok faydası bulunan bulgurun düzenli tüketilmesi sağlık açısından önem arz etmektedir. Bulgur tüketilmediği zaman belirli sağlık sorunları çıkabilmektedir. Bulgurun faydaları şöyle sıralanabilir;

 • Lif oranı yüksek olduğu için sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
 • Tok tutan ve doyurucu olan bulgur diyet uygulayanların vazgeçilmezlerindendir.
 • İçindeki demir sayesinde saç ve tırnakların güçlü olmaktadır.
 • İçindeki demir, krom, magnezyum ve çinko kemik gelişiminin sağlıklı olmasına neden olmaktadır.
 • İçindeki demir ve folik asit sayesinde sinir sistemi hastalıklarına iyi gelmektedir.

Bulgurun içinde bulunan demir, çinko, folik asit ve B vitamini pek çok hastalığa da iyi gelmektedir. Birçok faydası bulunan bulguru almak isteyenler bulgur sipariş ver seçeneği ile uygun fiyatlarla kolayca sipariş verebilirler.

Pirinç Çeşitleri

Pirinç, buğdaygillerden bir üründür. Dünya’daki insanların beslenmesinde çok büyük yeri vardır. Pek çok çeşidi bulunmaktadır. Pirinç çeşitleri birçok yemeğin ana malzemesidir. Pirinç çeşitleri şöyle sıralanabilir;

 • Arborio pirinci
 • Baldo pirinç
 • Jasmine pirinç
 • Della pirinç
 • Kırık pirinç
 • Kepekli pirinç
 • Siyah pirinç
 • Kokulu pirinç
 • Uzun taneli pirinç
 • Yabani pirinç

Pirinç çeşitleri beslenmede önemli bir yere sahiptir. Düzenli tüketimi halinde pirincin faydaları gözle görülür şekilde görünmektedir. Cilde de pek çok faydası vardır. Kozmetik ürünlerinde pirinçten faydalanılmaktadır. Pirinç, mutfaklardan eksik edilmemesi gereken bir üründür. Pirinci sipariş vermek için pirinç satın al seçeneğine tıklamak yeterli olmaktadır. Satın al sayesinde kolayca ve hızlı bir şekilde pirinç siparişi verilebilmektedir.

Fasulye Çeşitleri

Fasulyeler kalsiyum, B1, B2 ve vitamin bakımından çok zengindir. Pek çok fasulye çeşidi bulunmaktadır. Fasulyeler yeşil ve kuru olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kuru fasulyeler, yeşil fasulyenin tanelerinden elde edilmektedir. Göbekli fasulye, şeker fasulye, barbunya, horoz, dermason ve börülce olarak çeşitlenmektedir. Yeşil fasulyeler ise halk arasında Ayşe fasulye veya çalı fasulyesi olarak tanınmaktadır. Fasulye fiyatları ise bu çeşitlere göre değişkenlik göstermekle beraber uygun fiyat aralığında satılmaktadır. Fasulye siparişi vermek isteyen tüketiciler, fasulye satın al seçeneği sayesinde kolayca sipariş verebilmektedir.

Mercimek Ürünleri

Mercimek ürünleri yemeklerin ana malzemesi olduğu için sıkça kullanılmaktadır. Mercimek çeşitleri; kırmızı mercimek, sarı mercimek, yeşil mercimek ve siyah mercimek olarak ayrılmaktadır. Kırmızı mercimek fiyatları değişkenlik göstermekle beraber diğer mercimek türleriyle uygun fiyatlara satılmaktadır. Mercimek ürünlerinden herhangi birini sipariş vermek için satın al seçeneğine tıklamak yeterli olmaktadır. Yeşil mercimek satın almak isteyenler yeşil mercimek satın al seçeneği ile evlerine kolayca ve hızlı bir şekilde mercimek alabilme şansına sahiplerdir.

Makarnalar ve Erişte Çeşileri  en uygun fiyatlarla uclermarket.com.tr'de sizlerle!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR