1 2 >

Bulaşık Yıkama

Bulaşık deterjanları bulaşık yıkamak için gerekli olan kimyasal maddelerdir. Bulaşık deterjanları olmadan bulaşıklar temizlenememektedir. Özel şekilde üretilen bulaşık deterjanlarının çeşitleri bulunmaktadır. Elde bulaşık yıkamak için ayrı, bulaşık makinesinde yıkamak için ayrı bulaşık deterjanları kullanmak gerekmektedir. Elde yıkama için olan bulaşık deterjanları, cilde zarar vermeyen maddelerden yapılmaktadır. Bulaşık makinesi için kullanılan bulaşık deterjanları ise parlatıp zorlu lekeleri çıkaracak özellikte yapılmaktadır.

 İstanbul içi Online bulaşık deterjanı market sipariş içerisinde istenilen bulaşık deterjanı ürünlerini rahatlıkla alabilmeyi mümkün kılan yer Üçlermarket.

Bulaşık Deterjan Çeşitleri

Bulaşık deterjanları, elde ve bulaşık makinesinde yıkanmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Elde yıkamak için kullanılan bulaşık deterjanları; köpürme oranı yüksek, cilde zarar oranı düşük şekilde yapılmaktadır. Alerjisi olan insanların eldiven takarak elde bulaşık deterjanlarını kullanmaları önem arz etmektedir. Aksi takdirde cilde zarar verebilmektedir. Bulaşık makinesi için kullanılan deterjanların yanında tuz bulaşık deterjanı da kullanılması gerekmektedir.

Tuz bulaşık deterjanları, suyun yumuşamasını sağlayarak mutfak eşyalarında oluşabilecek çizimlerin önüne geçmektedir. Aynı zamanda bulaşıkların parlamasına ve daha iyi temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Bulaşık makinesini ve mutfak eşyalarını korumaktadır. Bu yüzden bulaşık deterjanlarıyla birlikte kullanılması, mutfak ürünlerinin uzun ömürlü olması ve daha iyi temizlenmesi açısından önem arz etmektedir.

Tablet bulaşık deterjanı ise elde yıkamak için uygun değildir. Bulaşık makineleri için üretilmektedir.  Tablet bulaşık deterjanları yüksek enzim ve temizleme gücüne sahip deterjanlardır. Kalıp halindelerdir. Makinenin içinde suyla karışarak çözünmektelerdir. Bunlar dışında, sıvı ve jel olarak da bulaşık deterjanı çeşitleri satılmaktadır.

Sıvı & Jel Bulaşık Deterjanları

Sıvı bulaşık deterjanı hem el hem de bulaşık makineleri için üretilen deterjanlardır. Elde yıkama için olanlar cilde en az zarar verecek şekilde tasarlanmaktadır. Alerjisi olan insanların, mutlaka, yıkamada bulaşık eldiveni kullanması gerekmektedir. Jel bulaşık deterjanı ise elde yıkama için üretilmiş olan deterjanlardır. Sıvılara göre biraz daha az akışkandır. Bulaşıklardaki inatçı lekeleri temizleyecek şekilde formüle edilmektelerdir.

Kokularına göre çeşitlenmektelerdir. Limon kokulu olanlar oldukça yaygındır. Limonla yapılanlar, limonun asidik özelliği sayesinde lekelerin daha çabuk çıkmasına yardım etmektedir. Limon kokusunu sevmeyenler için başka kokularla da yapılan sıvı bulaşık deterjanları bulunmaktadır. Sıvı ve jel bulaşık deterjanları uygun fiyat aralığında satılmaktadır.

Bulaşık Makinası Deterjanları

Bulaşık makinesi deterjanları kullanım açısından insanlara pek çok fayda sağlamaktadır. Bulaşıklar kısa sürede, hızlıca, lekesiz şekilde temizlenebilmektedir. Bunun için bulaşık makinesi deterjanını alıp makineye koymak yeterli olmaktadır. Bulaşık makinesi deterjanları; bulaşık makinesinin içindeki bütün mutfak eşyalarını parlatıp, kısa süre içinde temizleyecek şekilde formüle edilmektedir. Bulaşık makinesi deterjanlarıyla beraber tuz bulaşık deterjanları da kullanılmaktadır.

Tuz deterjan, kireçli suları yumuşatmasıyla bilinmektedir. Makinenin ve mutfak eşyalarının zarar görmemesi açısından önem arz eden deterjan türüdür. Tablet veya sıvı bulaşık makinesi deterjanlarıyla birlikte tuzlar kullanıldığı zaman hem zamandan hem sudan tasarruf edilebilmektedir. Makinenin içindeki eşyalar 1-2 saat içinde tek bir deterjan tabletle temizlenebilmektedir.

Çamaşır Yıkama Ürünleri şimdi indirimli fiyatlarıyla sizlerle!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR