1 2 3 ... 7 >

Gazsız İçecekler

Gazsız içecekler sağlıklı olmalarıyla bilinmektelerdir. Gazsız içecek dendiği zaman; içinde asit ve zararlı maddelerin olmadığı içecekler akla gelmektedir. Gazsız içecekler günümüzde oldukça fazla çeşide ayrılmıştır. Hemen hemen her meyveden gazsız içecek üretilmektedir. Tüketiciler damak zevklerine göre her türlü meyveden elde edilen bu içecekleri içmektedir.

Gazsız İçecekler Nelerdir? 

Gazsız içeceklerin çeşitleri, tüketicilerin talepleri doğrultusunda artmaktadır. Hemen hemen her meyveden gazsız içecekler yapılmaktadır. Gazsız içeceklerin gazlı içeceklerden farkı; sağlıklı olmalarıdır. Gazsız içeceklerin içinde asit ve zararlı maddeler bulunmamaktadır. Bu yüzden her yaştan insana hitap etmektedir. Gazsız içecek listesi şöyle sıralanabilir;

  • Meyve suları
  • Ayran
  • Kefir
  • Limonata
  • Şalgam suları
  • Aroma şurupları
  • Fonksiyonel içecekler

Meyve suları arasında en popüler içecek sıkma portakal suyudur. Sıkma portakal suları, portakal içeceğinin taze sıkılmasıyla yapılmaktadır. Her yaştan insanın damak zevkine hitap etmektedir. Vitamini bol olduğu için pek çok insan tercih etmektedir. Limonata ise özellikle yaz mevsiminin vazgeçilmez içecekleri arasındadır. Şekersiz limonatalar, tansiyonu yüksek olan hastaların tansiyonlarının düşmesine de katkı sağlamaktadır. Limonata, serinletici etkisiyle, sıcak yaz aylarında en çok içilen içecekleri arasında yerini almaktadır.

Ayran ve kefir de sağlıklı içecekler arasındadır. Kefir sindirim sistemi bozukluklarına çok iyi gelmektedir. Hazımsızlığı ve kabızlığı önlemektedir. Ayran ise her yemeğin yanında içilmektedir. Tansiyon hastaları ayran içerek tansiyonlarını düzenlemeye çalışmaktadır. Ayran; Türkiye’nin geleneksel yemeklerinin, kebaplarının yanında da ikram edilen, yoğurttan yapılan, sağlıklı içecektir. Şalgam suları ise şalgam turpundan yapılmaktadır. Acılı olanı meşhurdur. Acısız olarak da satışlara sunulmuştur. Yöresel yiyeceklerin yanında ikram edilmektedir.

Gazsız içecek fiyatları türlerine göre farklılık göstermektedir. Türlerinin de satış litresine göre fiyatları değişkenlik göstermektedir. Gazsız içecekler uygun fiyat aralığında satılmaktadır. Tek içimlik satılanlarıyla beraber litrelik satılanları da vardır. Tek içimlik olanlar, litreliklere nazaran daha ucuz fiyatlarla satılmaktadır. Gazsız içecek satın almak isteyen tüketicilerin sipariş et seçeneğine tıklamaları gerekmektedir. Meyve suyu sipariş et seçeneği sayesinde siparişi veren insanların evine çok kısa sürede meyve suları ulaştırılmaktadır. Siz de birkaç dakikalık sipariş işlemiyle beraber kolayca gazsız içecek sahibi olabilirsiniz.

 İnternet kullanımının kolaylaşması ile birlikte, market alışverişi de internetten yapılmaya başlanmıştır. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde bu durumun daha çok gelişmesi süreci daha hızlı hale getirmiştir.

Gazlı içecekler kategorimizi ziyaret edin ve indirimli fiyatları kaçırmayın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR