1 2 3 ... 7 >

Peynir Çeşitleri

Dünyamızda yüzlerce yıl önce üretilmeye başlayan ve zamanın ilerlemesinin ardından farklı lezzetlere göre farklılık gösteren peynir çeşitleri, kahvaltıların vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Özellikle ülkemizde kahvaltıların ayrılmaz parçası olan peynirler, modern tesislerde üretilerek farklı sofralarda bir araya getiriyor. Farklı lezzetleri bulunan peynirler, farklı yöntemler kullanılarak hazırlanmaktadır. Bu nedenle bazı peynir çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Ezine Peynir: Trakya bölgesine özgün bir peynir olarak bilinen ezine peyniri, doğal ve tam yağlı olması ile bilinen peynir çeşididir. Ezine peynirinin en önemli özellikleri arasında tüketildiği zamanlarda daha fazla yeme isteğinin oluşturmasıdır. Farklı türlerde bulunan bu peynir keçi, koyun ve inek sütlerinden elde edilmektedir.
  • Beyaz Peynir: Oldukça lezzetli tadı ve yumuşak kıvamı ile sofraların en vazgeçilmez peynirleri arasında yer almaktadır. Beyaz peynir ayrıca light olarak bulunan çeşidi de mevcuttur. Süzme olarak satışı bulunan beyaz peynir en fazla tercih edilen peynirler arasında yer alır.
  • İnek Peyniri: İnek sütü kullanılarak hazırlanan bu peynir yağlı bir yapıya sahip olsa da oldukça lezzetli olması nedeniyle tercih edilir.
  • Burgu peynir: Beyaz peynire benzer bir kıvamda olsa da peynirler arasında en fazla tercih edilen ve en lezzetli peynirler arasında yer almaktadır. Burgulu olan şekilleri sayesinde yemesi ve lezzeti ile ön planda bulunur. Bu nedenle burgu peyniri satın al seçeneği ile karşı karşıya kalanlar için bir kez olsun denemek için satın alabilirsiniz. 
  • Süzme Peynir: Kıvamı, lezzeti ve ağızda bıraktığı mükemmel tadı ile ayrı bir yere sahip olan peynirdir. Krem peynir olarak bilinmesi nedeniyle ekmek üzerine sürülen ve kahvaltılarda özellikle çocukların tükettiği ve sevdiği bir peynir çeşididir.
  • Tulum Peyniri: Oldukça özenle yapılan emek gerektiren ve en özel peynirler arasında yer almaktadır. Tulum peyniri koyun ve inek sütü kullanılarak özel olarak tulumlara basıldıktan sonra bekletilen bir peynirdir. Koyun peyniri olarak da bilinmesinin yanı sıra bazı bölgelerde Keçi peyniri olarak da bilinmektedir.
  • Kaşar peyniri: birbirinden lezzetli tostlarda kullanılmasının yanı sıra kahvaltı ve farklı öğünlerde tercih edilen peynirler arasında yer almaktadır. Kaşar peyniri ayrıca tost peyniri olarak da bilinmektedir.

 

Peynir Fiyatları

Peynir fiyatları peynir çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Peynir çeşitleri farklı boyutlarda ve farklı ağırlıklarda olduğu için fiyatlarını etkileyen en önemli nedenlerdir. Bunun yanı sıra peynirleri üreten firmaların markaları da peynir fiyatlarını direkt olarak etki ederken, peynir çeşitleri de fiyatları doğrudan etkilemektedir. Burgu peynir ile tulum peynirlerinin fiyatları tamamen farklıdır. Bunun nedeni ise hem marka hem de peynirlerin miktarlarıdır.

Yerli ve yabancı peynir markaları İstanbul online market olan Üçlermarkette.

Online Peynir Siparişi

Son dönemlerde diğer sektörlerde olduğu gibi gıda sektörleri de online olarak satılmaya başlandı. Bunun en büyük faydası ise farklı bölgelerde özel olarak yapılan ve yerli veya yöresel peynir dediğimiz, farklı ve güzel  lezzetleri barındıran peynirlerdir. Ülkemizde en fazla sevilen peynirler arasında yer alan çubuk peynir, eritme peynir gibi farklı peynirler online olarak satılmaktadır. Online peynir siparişi sayesinde birbirinden farklı lezzetleri ve boyutları bulunan peynirlere kısa sürede sahip olabilirsiniz. Her bütçeye ve her amaca uygun olarak bulunurken özellikle vegan peynirler son dönemlerde sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Vegan peynir fiyatları da diğer fiyatlara göre farklılık gösterse de her bütçeye uygun peynirleri bulmak mümkündür. Birbirinden farklı lezzete, yöreye ve boyutlara göre peynirleri online peynir siparişi vererek kısa sürede sahip olabilir ve ister kahvaltılarınızda isterseniz ara öğünleriniz de sevdiklerinizle afiyetle tüketebileceğiniz kahvaltılıklar hazırlayabilirsiniz.

Kaymak çeşitlerimizi de mutlaka görmelisiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR