1 2 3 >

Süt Ürünleri

Süt ürünleri içinde en fazla tüketilen süt ürünleri peynir, yoğurt ve süttür. Özellikle ülkemizde peynir, yoğurt ve süt üretimi için öncelikle inek sütü tercih edilirken aynı zamanda koyun ve keçi gibi hayvanların sütlerinden ve sütlerin tozlarından da süt ürünleri kullanılır. Kefir gibi canlı mikroorganizma içeren fermente süt ürünleri de süt ürünleri içinde yer almaktadır.

Tüm süt çeşitleri İstanbul online marketi Üçlermarkette.

Süt grubu besinler kalsiyum, protein, B2 vitamin ve B12 vitamini başta olmak üzere birden fazla besinlerin önemli kaynaklarıdır. Süt grubunda bulunan besinlerde bulunan kalsiyum diğer besin kaynaklarında göre vücudumuzda daha aktif ve iyi olarak kullanılmaktadır. Özellikle dişler ve kemiklerin gelişiminde ve hücrelerin çalışmasında sütler çok önemli rol oynamaktadır. Süt ve süt ürünlerinin içinde bulunan proteinler her yaş grubunda vücudun çalışmasını, çocukların büyüme dönemlerinde ve yetişkinlik dönemlerinde onarım için en sağlıklı besin olarak bilinir.  Süt ürünleri grubunda yer alan besinlerde bulunan B vitaminleri ise ilk başta kırmızı kan hücreleriyle sinir hücreleri olmak üzere bütün vücutta etkili işlevlere sahiptir.

Süt ve süt ürünleri yağ açısından da oldukça zengin ürünlerdir. Kolesterol ve doymuş yağda eriyebilen A vitaminleri bulunmaktadır. Yağ ve kolesterol alımını diyetlerde sınırlandırmaları gereken bireylerin yağ miktarı azaltılmış olan yoğurt, süt ve peynirleri tercih edebilirler. Süt ürünlerinde en önemli ürünler arasında yer alan peynirin tuz oranı ise diğerlerine göre daha yüksek miktarlardadır. Tuz tüketimini azaltmak için tuz içeren peynirleri tüketmemeye özen göstermenizde fayda var. Özellikle çocuklar, gençler ve yetişkin kadınlar gibi bütün yaş gruplarını süt ve süt ürünleri içinde mevcut olan besinleri aşırıya kaçmayacak şekillerde tüketebilirsiniz. Süt ürünlerini görmek ve farklı ürünleri incelemek için online süt çeşitleri aramasını yaparak online süt ürünleri arasında sizin damak tadınıza göre tercihler yapabilirsiniz. Süt fiyatları arasında yağı, yağsız ya da markalara göre değişiklikler bulunur. Özellikle organik süt siparişi vermek isteyenlerin light süt fiyatları ve için fit fiyatları arasında karşılaştırma yaptıklarında organik sütün daha yüksek fiyatta satıldığını görebilirler. Bunun nedeni ise organik ürünlerin diğer sütlere göre daha kaliteli lezzeti ve doğal olmasından kaynaklanmaktadır. Süt sipariş et konusunda kararsız kaldıysanız online olarak süt çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Süt Fiyatları

Süt fiyatları üretilen markanın, light, yağlı, yağsız olmasının yanı sıra organik olmak üzere farklı fiyatları bulunur. Bu nedenle süt arasında tercih yaparken diyet için tüketenler yağsız ya da light yoğurt tercih ederler. Ancak daha kaliteli ve daha faydalı süt tüketmek isteyenler ise doğal sütleri yani işlem görmemiş sütleri tercih ederler ki bu üst çeşidi diğer sütlere göre daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Ayrıca online süt çeşitleri arasında seçim yaparak damak tadınız ya da amacınıza göre süt satın alabilirsiniz.

Süt Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde ve dünya genelinde birbirinden farklı süt çeşitleri bulunmaktadır. Bu süt çeşitleri ise;

  • İnek Sütü: Başta içme sütü gibi birden fazla ürünün ham maddesinde inek sütü tercih edilmektedir.
  • Koyun Sütü: Koyun sütleri mineral, yağ ve protein açısından oldukça zengindir. İçinde bulunan yoğun donmamış yaş asitleri nedeniyle peynir mayası pıhtılaşmalarında daha fazla mayaya ihtiyaç duyulmaktadır.
  • Keçi Sütü: Bileşim açısından bakıldığında inek sütüne en yakın süt olarak görülmektedir. Ancak keçi sütünün rengi diğer süt çeşitlerine göre daha beyazdır.
  • Arı Sütü: kraliçe için görev yapan işçi arılarının salgı bezlerinde mevcut olan ve yüksek besin değerlerine sahip olan beyaza yakın renge sahip olan maddedir. İnsan vücudu için birden fazla faydası bulunması nedeniyle alternatif tıpta sıklıkla tercih edilmektedir.
  • Badem Sütü: Laktozsuz ve glütensiz bir yapıya sahip olan süt çeşididir. İnek sütüne benzerlik gösteren badem sütünü sağlıklı şekilde beslenmek isteyen insanlar tarafından sıklıkla tercih etmektedir.

Süt Yağ Oranları Nelerdir?

Sütün çeşitleri bulunduğu için çeşitlerine göre yağ oranları şöyledir;

  • İnek sütünün yağ oranı %3,50
  • Keçi sütünün yağ oranı %3,60
  • Manda yoğurdunun yağ oranı %3,50 ü

Yukarıdaki yağ oranları belirtilen süt oranlarının miktarları genel olarak 1 LT üzerinden hesaplandığı için yağ oranları da aynı oranda belirlenmiştir. Sizde miktarlarına göre bu hesaplama üzerinden hesaplayabilirsiniz.

En taze Peynir çeşitleri Üçler Market farkıyla sizlerle.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR