1 2 >

Maden Suyu Ürünleri

Maden suyu markaları pek çok çeşitte maden suyu üretmektedir. Maden suları vücuda faydaları olan mineralleri barındırmaktadır. Bu yüzden düzenli şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Bir bardak maden suyu ile günlük alınması gereken minerallerin çoğu karşılanmaktadır. Bu da maden suyunun önemini gözler önüne sermektedir.

Maden Suyu Markaları

Maden suyu markaları sayesinde maden sularının satışı yapılabilmektedir. Birçok maden suyu markası bulunmaktadır. Maden suyu içerken kişinin damak zevkine göre maden suyu almasının yanında içeriğine de bakarak alması gerekmektedir. Maden suyu markalarını değiştirerek içmek gerekmektedir. Hepsinin içindeki mineral oranı farklı olduğu için markayı değiştirerek içmek her türlü minerali vücuda kazandırmak anlamına gelmektedir. Bununla birlikte maden suyu markaları şöyle sıralanabilir;

 • Kızılay maden suyu
 • Özkaynak maden suyu
 • Beypazarı maden suyu
 • Uludağ maden suyu
 • Damla maden suyu
 • Perrier maden suyu
 • Sırma maden suyu
 • Avşar maden suyu

Soda ve Maden Suyu Farkları

Maden suyu ile soda sıkça karıştırılan iki üründür fakat içerikleri bakımından birbirlerinden oldukça farklılardır. Soda, suya karbondioksit eklenmesiyle elde edilen bir gazlı içecek türüdür. Maden suyu ise yer altındaki doğal suların alınmasıyla elde edilmektedir. Sodalar kimyasal içerirken maden suları tamamen doğal mineral deposudur. Bu yüzden maden suları oldukça faydalıdır. Soda için bu yarardan söz edilememektedir. Çünkü içerisinde karbondioksit bulunmaktadır. Sodaların içinde mineral bulunmamaktadır.

Sağlığa oldukça faydalı olan maden suyunu sipariş vermek için maden suyu satın al seçeneğine tıklamak yeterli olmaktadır. Maden suyu satın al sayesinde istenilen maden suyu hızlı bir şekilde adreslere getirilmektedir.

Maden Suyu Faydaları

Maden suyu, mineral açısından çok zengindir. Bu yüzden mineral hazinesi olarak adlandırılmaktadır. Düzenli içimi halinde pek çok faydası dokunmaktadır. Vücudun gereksinim duyduğu mineralleri vücuda sağlamaktadır. Bunlar dışında maden suyu faydaları şöyle sıralanabilir;

 • Mide ve sindirim rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
 • İçindeki kalsiyum, kemiklerin sağlığı açısından önemlidir. Kanın pıhtılaşmasının önüne geçmektedir.
 • İçindeki florür, dişlerin ve kemiklerin güçlenmesini sağlamaktadır.
 • Kas ve sinir hastalıklarına iyi gelmektedir.
 • Kalp sağlığı açısından önemli olan mineralleri bünyesinde barındırmaktadır.
 • Büyüme çağındaki çocukların gelişimi için önemli rol üstlenmektedir. Çocuklara verirken soda ile karıştırmamak gerekmektedir. Doğal mineral suyu içmeleri faydalıdır.
 • Kabızlık ve hazımsızlık rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
 • Saçların güçlü uzamasına yardım etmektedir. Parlak bir görüntü kazandırmaktadır.

Maden sularını almadan önce etiketlerini okumak gerekmektedir. Vücuda en yararlı olanları kalsiyum ve magnezyum oranı yüksek sodyum oranı düşük olan maden sularıdır. Uzmanlar günde 2 şişeden fazla içilmemesini söylemektedir. Bununla birlikte kalp, mide rahatsızlığı veya başka kronik hastalığı bulunan bireylerin tüketmeden önce doktorlarına başvurmaları gerekmektedir. Doktor tavsiyesi olmadan içilmesi hasta bireylerin veya ilaç kullanan bireylerin sağlıklarına faydalı olmak yerine zararlı olabilmektedir.  Sağlıklı insanlar ise ölçülü şekilde içtikleri zaman faydalarını görebilmektedir.

Maden Suyu Çeşitleri ve Fiyatları

Maden suları yer altındaki sulardan elde edilen doğal mineral depoları olarak satışa sunulmaktadır. Bununla birlikte pek çok maden suyu çeşidi çıkmıştır. Bu çeşitler doğrultusunda maden suyu fiyatları değişkenlik göstermektedir. Meyveli maden suları, sade maden sularının tadını sevmeyenler için üretilmiştir. Hem güzel bir içecek içip hem de sağlıklı bir içecek içmek isteyenler tarafından meyveli maden suları tercih edilmektedir.

Meyveli maden suyu fiyatları; litresine ve aromasına göre değişkenlik göstermekle birlikte uygun fiyat aralığında, herkesin bütçesine uygun şekilde satışa sunulmaktadır. Meyveli maden suyu satın almak için site üzerinden meyveli maden suyu satın al seçeneğine tıklayıp online şekilde alabilmek mümkündür. Her damak zevkine hitap eden maden suyu çeşitlerini online satın almak çok kolaylaşmış vaziyettedir.

Maden Suyu Siparişi

Online market sayesinde istenilen her ürün, zamandan tasarruf yapılarak, yorulmadan, rahat bir şekilde adreslere ulaştırılmaktadır. 21.yüzyılda salgınların artmasıyla online marketlerin önemi daha da artmıştır. Marketleri dolaşmak ve yorulmak yerine online marketlerden sipariş vermek insanların hayatını büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Maden suyunun faydaları doğrultusunda her sağlıklı birey ve sağlıklı yaşamayı sürdürmek isteyen bireyin günde bir şişe maden suyu içmesi gerektiği uzmanlar tarafından önerilmektedir. Temel içecekler arasında bulunan, vitamin ve mineral hazinesi olan maden suyunu aksatmadan içmek, sağlık açısından önemlidir. Maden suyu almak isteyen tüketiciler maden suyu sipariş et seçeneği ile kolayca istedikleri maden suyunu temin edebilmektedir.

İstanbul Online market sipariş seçenekleri ile maden suyu siparişinizi kolayca verin.

Tüm Su çeşitlerine kategorimizden ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR