1 2 >

Sıvı Yağ Fiyatları

Sıvı yağ fiyatları son zamanların en çok araştırılan konuları arasında yer almaktadır. Sıvı yağlar yemeklik yağ olarak da bilinmekle beraber pek çok alanda kullanılmaktadır. Doğala çok yakın, sıvı halde bulunan yağlara sıvı yağ denmektedir. Her yemeğin yapımında mutlaka sıvı yağ kullanılmaktadır. Doğru kullanıldığı zaman çok yararlı olabilmektedir. Sıvı yağlar bitkisel içeriklidir ve doymamış yağ olarak geçmektedir. Doğadaki bitkilerin tohumlarından elde edilen sıvı yağların fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Sıvı Yağ Nedir?

Yağlar; bitkiler ve hayvanlarda elde edilen, genelde yemeklerde kullanılan yağlardır. Bitkisel olanlar doymamış yağ olarak adlandırılmaktadır. Hayvansal olanlara ise doymuş yağ adı verilmektedir. Bitkilerden elde edilen doymamış yağlar sıvı haldedir. Bu yüzden sıvı yağ adını almaktadır. Sıvı yağların pek çok çeşidi bulunmaktadır. En ucuz sıvı yağ fiyatları da oldukça merak edilmektedir. Yağların fiyatları değişkenlik göstermekle beraber çeşitlerine göre farklı fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Sıvı yağlar bitkisel olduğu için vegan ve vejetaryenlerin sıkça kullandığı yağlar arasındadır. Bitkisel olması aynı zamanda yemeklerin daha sağlıklı ve daha hafif olmasını sağlamaktadır. 

Sıvı Yağ Çeşitleri

Sıvı yağ çeşitleri, elde edildiği bitkiden ismini almaktadır. Birçok bitkinin yağı tüketilmektedir. Doğru kullanımından vücuda faydalı olmaktadır. Sıvı yağ çeşitleri şöyle sıralanabilir;

  • Ayçiçek yağı: Tüketimi diğer türlere nazaran çok daha fazladır. Ayçiçek bitkisinin tohumundan elde edilmektedir. E vitamini, Omega 6 ve doymamış yağ oranı yüksek olan ayçiçek yağının ilk üretim yeri Rusya’dır.
  • Zeytinyağı: Antioksidan görevi gören zeytinyağı, çok sağlıklı bir yağ çeşididir. En fazla Ege’de kullanılmaktadır. Salata yapımındaki vazgeçilmez ürünlerden biridir.
  • Mısır yağı: Mısırın tohumlarından bu yağ elde edilmektedir. En çok salatalarda kullanılmaktadır. Vücut için çok faydalıdır. Enerji vermektedir. Kolesterol düşürücü etkisi bulunmaktadır.
  • Pamuk yağı: Pamuğun tohumlarından pamuk yağı elde edilmektedir. Trans yağ miktarının az olması nedeniyle kızartmalarda kullanılması sağlık açısından faydalıdır fakat çok fazla sıcaklığa ve ısıya maruz kalmaması gerekmektedir.
  • Fındık yağı: Fındık yağı sağlık açısından oldukça önemlidir. Kalp hastalıklarına çok iyi gelmesiyle bilinmektedir. İçindeki doymamış yağ oranı fazladır. Yaşlanmaya karşı cilde etkileri çok fazladır. Kısırlığın tedavisinde kullanılmaktadır; üreme sistemlerine fayda sağlamaktadır.

Sıvı yağlar, cilde iyi gelmekle beraber kalp ve damar hastalığı bulunanlara da çok faydalıdır. Hafif olması, sağlıklı olması ve içeriğinin doğal yollarla edilmiş olması yemeklerde sıvı yağ kullanımını arttıran bir durumdur. Yemeklerin sıvı yağlarla yapılması yemeklere lezzet katmaktadır. Ayrıca sıvı yağlarla yapılan yemekler daha sağlıklı olmaktadır. Hasta olanlar ve diyet yapanlar için sıvı yağla yapılan yemekler vazgeçilmezdir. Sıvı yağ satın al seçeneği sayesinde çok pratik şekilde birkaç dakikada sıvı yağ satın alıp bu faydalarından yararlanmak mümkündür.

Zeytinyağı Fiyatları

Zeytinyağı fiyatları zeytinyağının çok faydalı olması nedeniyle oldukça merak edilmektedir. Zeytinyağı fiyatları değişkenlik göstermektedir. Litreden litreye fiyatları değişmekle beraber uygun fiyat aralığında satışı yapılmaktadır. Zeytinyağının faydaları fiyatından çok daha fazladır. Bu yüzden her mutfakta bulunması gereken temel gıda maddelerinden birisidir.

Zeytinyağı, Ayçiçek yağı markalarını ve fiyatlarını tek tek inceleyerek tamamlanacak olan siparişler, ürünleri taşımanıza gerek kalmadan İstanbul içi kapınıza kadar teslim edilir.

Zeytinyağının Faydaları

Zeytinyağı, doğanın mucizevi yağı olarak bilinmektedir. Zeytinyağı faydaları neredeyse her türlü hastalığa ve rahatsızlığa şifa olmaktadır. Zeytinyağının en büyük faydası karaciğerleredir. Karaciğerler tüm vücudu temizleyen organdır. Zeytinyağı da tüm vücudu temizlemekle görevli olan karaciğerin temizliğini yapmaktadır. Böylece vücudun temizliğine katkıda bulunmaktadır. Zeytinyağı bağırsaklara da çok iyi gelmektedir. Bağırsak sorunlarının tedavisinde ek olarak zeytinyağı tüketimi önerilmektedir. Hazımsızlık ve kabızlık sorunlarına iyi gelmektedir.

Ayrıca sindirim sistemini düzenlerken metabolizmayı da hızlandırmaktadır. Böylece kilo vermek isteyen insanların diyet listesine adını yazdırmaktadır. İçeriğinde kalsiyum olması sayesinde kemik gelişimi ve kemik sağlığı açısından da önem arz etmektedir. Kan basıncını düzene sokup kalp sağlığını korumaktadır. Vücudun iç organlarına etkisi olduğu gibi dışına da etkisi vardır. Zeytinyağı, cildin güzelleşmesini ve parlaklaşmasını sağlamaktadır. Saça sürülüp maske yapıldığı zaman, saça inanılmaz bir yumuşaklık katmaktadır. Kışın öksürüklere ve balgamların sökümüne iyi gelmektedir. Son olarak da zeytinyağı tüketmek stresi azaltmaktadır; sakinleştirmektedir.

Pek çok yararı bulunan zeytinyağını sipariş etmek için zeytinyağı satın al seçeneğine tıklamak yeterli olmaktadır. Zeytinyağı satın al sayesinde doğal, katkısız ve şifalı zeytinyağları; yemeklerde ve insan sağlığında rahatlıkla kullanılabilmek üzere evlere getirilmektedir.

Harika hamur işi ürünler için Un kategorimizde indirim fırsatlarını kaçırmayın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR