1 2 3 4 >

Konserve, Salça ve Turşu Ürünleri

Konserve çeşitleri, salça ve turşular sofralarda sıklıkla gördüğümüz ürünler arasındadır. Konserveler, yemek yapımını her mevsimde kolaylaştıran ürünlerdir. Pratik yemek yapımı sağlamalarının yanı sıra sağlıklı şekilde üretilen doğal konserveler oldukça faydalıdır. Taze sebze ve meyvelerin, mevsimlerinde, toplanmasıyla yapılmaktadır. Salça, yemeklerin olmazsa olmazları arasındadır. Salçasız yemek sayısı oldukça azdır. Hemen hemen her sıcak yemeğin içinde salça bulunmaktadır.

Turşu ise hem sağlık açısından hem de lezzet açısından oldukça tüketilen bir gıda olarak mutfaklarda yerini almaktadır. Turşu özellikle kış mevsiminde bağışıklığı güçlendirdiği için ve soğuk algınlığına karşı koruduğu için sıkça ve ölçülü tüketilmesi gereken ürünlerden biridir. Dünya mutfağında ve Türk mutfağında salça ve turşuların önemi büyüktür.

Konserve Çeşitleri

Konserve; ısı yöntemiyle hazırlanan uzun süre bozulmadan saklanabilen yiyeceklere denmektedir. Konserve ile yapılan yiyeceklerin, kaplarının havası alınarak bozulmalarının önüne geçilmektedir. Bu yöntem sayesinde, mevsimde olmayan yiyecekleri tüketmek mümkün olmaktadır. Her türlü yiyeceği yüksek ısıya maruz bırakıp, havası alınan kaba koyunca konservesi yapılmış olmaktadır. Konserve çeşitlerinden bazıları şöyle listelenebilir;

 • Garnitür: Haşlanmış patates, haşlanmış havuç, haşlanmış bezelye gibi ürünlerden oluşmaktadır. Hava almayan kapta saklanmaktadır. Yiyeceklerin yanına konduğu gibi yoğurtla da tüketilebilmektedir. Genelde salata, makarna ve balıkla birlikte servis edilmektedir.
 • Mısır konservesi: Mısır taneciklerinin yüksek ısıda pişirilip hava almayan kapta bekletilmesiyle yapılmaktadır. Açıldıktan sonra hemen tüketilmelidir. Salataların yanında genelde kullanılmakla beraber kumpir yapımında da kullanılmaktadır.
 • Közlenmiş biber ve patlıcan konservesi: Közlenmiş biber ve patlıcan konservesi mezelerin yapımında oldukça sık kullanılmaktadır. Biber ve patlıcanların yüksek ısıda közlenip hava almayan bir kutuda saklanmasıyla yapılmaktadır.
 • Bamya konservesi: Bamya yemeğinin yapımında kullanılmaktadır. Bamyaların yüksek ısıda pişirilip saklanmasıyla oluşturulmaktadır. Yemeklere lezzet katmaktadır.
 • Kahvaltılık sos: Salça kategorisine de giren kahvaltılık sos genelde yaz mevsiminde kışa hazırlık olarak yapılmaktadır. Bütün kış kahvaltılarının vazgeçilmezi olarak sofralarda yer almaktadır. Biber, domates ve patlıcan temelli yapılmaktadır.
 • Konserve yemekler: Pek çok gıda ürününden konserve yemekler yapılmakta ve sofralarda yerini almaktadır.

Konserve Yemek Satışı

Konserve yemek satışları, sayfadan hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Birçok konserve yemek çeşitlerine kolayca ulaşmak mümkündür. Her damak zevkine hitap eden konserve fiyatları türüne ve miktarına göre değişkenlik göstermekle beraber uygun fiyat aralıklarında satılmaktadır. Sağlıklı konservelerden almak için konserve satın al seçeneğine basıp istenilen konserve türü sipariş verilebilmektedir. Siz de sofralarınızda sağlıklı konservelerden yemek istiyorsanız sayfa üzerinden satın alabilirsiniz.

 Hazır konserve  ve domates salçası gibi birçok çeşidi ve fiyatları Üçlermarket sayesinde oldukça makul fiyatlarda İstanbulda bulmak ve sipariş etmek artık çok kolay.

Salça Fiyatları

Salçalar, yemeklere tat vermek ve renk vermek için kullanılan temel yemek malzemelerindedir. Salçalar genelde domatesten ve biberden yapılmaktadır. Acılı ve acısız olarak ayrılmaktadır. Bu ayrımla beraber salça fiyatları türüne göre değişkenlik göstermektedir. Salçalar, kilosuna ve türüne göre uygun fiyat aralıklarında satılmaktadır. Salça satın al seçeneği ile kolayca salça almak mümkün olmaktadır.

Salça Çeşitleri

Salça çeşitleri üretildikleri gıdaya göre isim almaktadır. Salçalar; yemeklere tat, koku, renk ve lezzet vermeleri için kullanılmaktadır. Hemen hemen birçok yemeğe katılmaktadır. Türk mutfağında salçanın önemi büyüktür. Salçalar domatesten ya da biberden üretilmektedir. Domates salçası ve biber salçası olarak sınıflandırılmaktadır. Bunlar da kendi içlerinde şöyle sınıflandırılmaktadır;

 • Acılı domates salçası: Acı baharat ve olgunlaşmış domatesler kullanılarak yapılmaktadır.
 • Acısız domates salçası: Olgunlaşmış domateslerle yapılmaktadır.
 • Acılı biber salçası: Acılı kırmızı biberle yapılmaktadır.
 • Acısız biber salçası: Acısız kırmızı biberle yapılmaktadır.

Turşu Çeşitleri

Turşu, belirli sebzelerin veya meyvelerin salamura denilen işlemle uzun süre bekletilmesi sonucunda oluşmaktadır. Sofralarda aperatif olarak yer almakla beraber bazı yiyeceklerin içine de konularak servis edilmektedir. Birçok turşu çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biber turşusu en çok tüketilen turşulardan olmaktadır. Biber turşusu dışındaki turşu çeşitleri şöyle sıralanabilir;

 • Ezme turşu: Domates, biber, maydanoz, sarımsak, zeytinyağı, tuz ve sirke kullanılarak yapılmaktadır.
 • Kapari turşu: Yeşil kapari ile belirli malzemeler kullanılarak turşu yapılmaktadır.
 • Soğan turşusu: Soğan turşusu kırmızı veya arpacık soğan kullanılarak yapılmaktadır.
 • Kırmızı lahana turşusu: Kırmızı lahana kullanılarak kırmızı lahana turşusu lezzetli şekilde yapılmaktadır.
 • Yeşil domates turşusu: Tadı ekşi olduğu için domates turşusunda yeşil domates kullanılmaktadır.
 • Taze fasulye turşusu: Taze fasulye ve sirke kullanılarak yapılmaktadır.
 • Havuç turşusu: Ana malzemesi olarak havuç kullanılarak yapılmaktadır.
 • Patlıcan turşusu: Genelde kışa hazırlık için yapılmaktadır. Patlıcan ana malzemesidir.
 • Karnabahar turşusu: Karnabahar ve limon veya sirke kullanılarak yapılmaktadır.
 • Karışık turşu: Lahanayla beraber salatalık ve başka malzemelerinde eklenmesiyle yapılmaktadır. Pek çok çeşidi bulunmaktadır.
 • Acur turşusu: Acurların içine sarımsak konmasıyla yapılmaktadır.
 • Salatalık turşusu: Turşuluk salata denilen salatalarla yapılmaktadır.
 • Bamya turşusu: Bamyaların koni şeklinde kesilmesiyle yapılmaktadır.

Turşu Fiyatları

Turşunun pek çok çeşidi bulunmaktadır. Turşular yapıldıkları malzemeye göre isim almaktadır. Onlarca turşu çeşidi bulunduğu için turşu fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Uygun fiyatlarla turşu satımı yapılmaktadır. Turşu almak isteyen insanların turşu satın al sayesinde çok kolay ve zahmetsiz şekilde istedikleri turşuyu alabilmektedir. Siz de zahmetsiz şekilde, istediğiniz zaman turşu yemek istiyorsanız; istediğiniz turşuyu seçip satın alarak bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Geniş ürün seçeneğiyle Ketçap, Mayonez ve Soslar uclermarket.com.tr'de!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR