1 2 3 ... 5 >

Çamaşır Yıkama

Çamaşır deterjanları çamaşır yıkama konusunda büyük önem taşımaktadır. Çamaşır yıkamak basit fakat bir o kadar da önemli bir iştir. Çamaşırların doğru deterjanlarla doğru şekilde yıkanması hem sağlık hem de yıkanan ürünlerin uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Pek çok çamaşır deterjanı bulunmaktadır. Çamaşır deterjanları kokularına ve işlevlerine göre kategorilere ayrılmaktadır.

 

Çamaşır Deterjanları

Çamaşırların elde veya çamaşır makinesinde temizlenmesi esnasında bazı kimyasal maddelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kimyasal maddelere çamaşır deterjanı adı verilmektedir. Çamaşır deterjanları hem yıkanan ürüne hem de insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde üretilmektedir. Çamaşır deterjanları; toz veya sıvı olarak satılmaktadır. Beyazlara, siyahlara ve renklilere özel ayrı çamaşır deterjanları bulunmaktadır. Bunlar çamaşırların daha uzun süre solmadan yıkanmasına olanak sağlayan deterjanlardır.

 Deterjan çeşitleri içinde ön yıkama için ve son yıkama için ayrı deterjanlar kullanılmaktadır. Bunlardan birisi yumuşatıcılardır. Çamaşır yumuşatıcı deterjanlar; çamaşırlara yumuşaklık kazandırmanın yanı sıra güzel koku vermektedir. Parfümlü kokular; çamaşır uzun süre dolapta kalsa bile kokusunu kaybetmemesine neden olmaktadır. Çamaşır yumuşatıcı deterjanlar kokularına göre farklılık göstermektedir. Lavanta kokusu, gül kokusu, menekşe kokusu gibi onlarca koku çeşidi bulunmaktadır. İnsanlar kendi zevklerine uygun olanları kullanıp kıyafetlerinin güzel ve temiz kokmasını sağlamaktadır.

Üçlermarket ana sayfa üzerindeki arama motor kısmına İstanbulun hangi bölgesinde olduğunuzu belirttikten sonra Çamaşır yıkama ile ilgili tüm ürünleri önünüze getirebilirsiniz.

Çamaşır Deterjanı Seçimi

Çamaşır deterjanı seçimi, çamaşırların uzun süre yıpranmadan kullanılması açısından önem arz eden bir konudur. Çamaşır deterjanları kategorilere ayrılmıştır. Beyazlar için olanlar ayrı, siyahlar için olanlar ayrı, renkliler için olanlar ayrı satılmaktadır. Bununla birlikte elde yıkanan çamaşırlar için ayrı ve makinede yıkanan çamaşırlar için ayrı deterjan çeşitleri bulunmaktadır. Sıvı veya toz halinde satılan çamaşır deterjanları; kişinin isteğine göre seçilebilmekle beraber ne yıkanacağına göre seçilmelidir. Her çamaşır deterjanı kendi amacına uygun şekilde kullanıldığı takdirde yararlı olabilmektedir. Parfümlü satılanların yanında alerjik reaksiyonu olanlar içinde kokusuz ve alerji yapmayan deterjanları satılmaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda bireyler ihtiyaçlarına yönelik olan çamaşır deterjanlarını seçip satın alabilmektedirler.

Farklı markalar dahilinde, istediğiniz ürünlere kolaylıkla istanbulda sahip olabilirsiniz.

Çamaşır Nasıl Yıkanmalı?

Çamaşırların yıkanması hijyen açısından önemli bir konu olmaktadır. Çamaşır yıkamada çamaşır malzemeleri önemli bir rolü üstlenmektedir. Doğru çamaşır deterjanıyla yıkanmayan çamaşırların ömrü uzun olmamaktadır. Çamaşırları yıkarken çok fazla deterjan kullanılmamalıdır. Tavsiye edilen miktarda çamaşır deterjanı kullanmak hem makinenin ömrünün uzatmaktadır hem de kıyafetlerin düzgünce yıkanmasını sağlamaktadır. Fazla deterjan kullanımı, makinenin deterjanları tam olarak arındıramamasına sebep olmaktadır. Bu durumda da kıyafetler giyildiği zaman alerjik reaksiyonlar görülebilmektedir. Eğer kıyafet lekeliyse mutlaka ön yıkama yapılmalıdır.

Ön yıkamadan önce lekeli kısmına bir miktar çamaşır deterjanı dökülmelidir. Bu durum lekenin tamamen çıkmasına yardımcı olmaktadır. Beyaz renkli çamaşırlar için beyazlara özel çamaşır deterjanı kullanılmalıdır. Beyazlara özel çamaşır deterjanları; beyaz renkli kıyafetlerin eskisinden daha beyaz olmalarını sağlamaktadır. Siyah kıyafetler içinse siyahlara özel çamaşır deterjanı kullanılmalıdır. Siyahlara özel çamaşır deterjanları; siyah renkli kıyafetlerin renklerinin solmasının önüne geçmektedir.

Yılın en çok satan bulaşık deterjanları uygun fiyatlarla Üçler Market'de!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR