1 2 3 >

Gazlı İçecekler

Gazlı içecekler 21.yüzyılda oldukça tüketilen içecekler arasında yer almaktadır. Özellikle hazır yiyeceklerle beraber sıkça tüketilmektedir. Gazlı içeceklerin içerisinde şeker ve asit bulunmaktadır. Bu yüzden insanların damak zevkine hitap etmektedir. Şekerli içmemek isteyen insanlar için de şekersiz ve light versiyonları üretilmiştir. Bunların içinde işlenmiş şeker ya kullanılmamaktadır ya da eser miktarda kullanılmaktadır. Fazla tüketimi, her yiyecek ve içecekte olduğu gibi gazlı içeceklerde de zararlı hâle dönüşmektedir. Bu yüzden ölçülü tüketmek gerekmektedir.

 Markete gitmeden istediğiniz gazlı içeceği istanbul içinde kapınıza kolaylıkla getirebilirsiniz.

Gazlı İçecek Markaları

Gazlı içecek markaları; Coca-Cola, Pepsi, Sprite, Çamlıca gazoz, Efsane Uludağ gazozu, Fruko gazoz, Fanta, Schweppes gazoz, Yedigün, Gaark gazoz, Gazoz Factory, Torku olarak çeşitlenmektedir. Gazlı içecek markalarından kimisi kola üretirken kimisi gazoz üretmektedir. Fanta ismiyle bilinen sarı kola aslında ilk kez Amerika’da Coca-Cola tarafından üretilen meyveli meşrubattır. Fakat markanın ismiyle içeceğin ismi birlikte anılmaktır. Sarı kola veya sarı gazoz olarak da halk arasında kullanılmaktadır.  Torku markası ise 10 farklı bitkinin karışımdan gazlı, soğuk, bitki çayı üretmektedir.

Gazlı İçecekler Listesi ve Çeşitleri

Gazlı içecek çeşitleri kola, gazoz ve soğuk bitki çayları olarak çeşitlenmektedir. Sade gazozlar, soda olarak geçmektedir. Sodalar genelde mineral suları ile karıştırılmaktadır. Ancak ikisi çok farklıdır. Mineral suları tamamen doğaldır. Sodaların içindeki asit, kimyasal madde bileşeninden ortaya çıkmaktadır. Kola, 20.yüzyılın sonundan bu zamana kadar popülerliğini arttırarak içilmeye devam edilmektedir. Zamanla, tüketici talebi doğrultusunda, koladaki şeker miktarı azaltılmış veya tamamen şeker çıkarılmıştır. Şekersiz ve light versiyonlarında şeker bulunmamaktadır. Bu da her kesimden insanın içmesine olanak sağlamaktadır.

Kola ve gazozlar hazır yiyeceklerin yanında oldukça sık tüketilmektedir. Özel günlerde, bayramlarda, kutlamalarda; sofralarda mutlaka bulunmaktadır. Popüler kültürle beraber Türk kültüründe de yer edinmeyi başaran içecekler arasında yer almaktadır. Gazozun geçmişi çok daha eskiye dayanmaktadır. Türkiye’de gazoz ilk kez Osmanlı Dönemi’nde 1890 yılında üretilmiştir. Gazlı içecek listesi şöyle sıralanabilir;

 • Coca-Cola: Şekerli, şekersiz, light, zero olmak üzere pek çok çeşidi bulunmaktadır.
 • Yedigün: Sarı renkli kola türünde içecek üretmektedir. Mandalinalı ve portakallı seçenekleri mevcuttur.
 • Pepsi: Twist ve mango gibi çeşitleri de mevcuttur.
 • Fanta: Pek çok aromalı çeşidi üretilmektedir.
 • Sprite: Gazoz çeşididir. Sprite satın al seçeneği ile evlere kolayca teslimatı yapılmaktadır.
 • Çamlıca gazoz: Gazoz çeşidi olarak raflarda yerini almaktadır.
 • Schweppes: Limonlu ve mandalinalı çeşitleri bulunmaktadır.
 • Torku bitki çayı: Torku markasının ondan fazla bitki çayıyla yaptığı içecektir.
 • Gazoz Factory: Gazoz çeşididir.
 • Gaark gazoz: Gazoz çeşidi olarak satılmaktadır.
 • Efsane Uludağ Gazozu: Efsane Uludağ gazozu sipariş et sayesinde yıllardır sevilerek tüketilen gazoz çeşidi evlere kolaylıkla getirilmektedir.
 • Fruko gazoz: Gazoz markasıdır.

Gazlı içecekler kendi içlerinde de şeker ve aromalarına göre çeşitlenmektedir. Her damak tadına uygun gazlı içecek üretimi yapılmaktadır. Üretilen gazlı içecekler raflarda ve online raflarda yerini almaktadır. Online siparişler ve online marketler son yıllarda oldukça popüler hâle gelmiş durumdadır. İnsanlar marketlerde gezip, yorulmak yerine internet üzerinden birkaç dakikada siparişlerini kolayca verebilmektedir. İstenilen her türlü ürün, online marketten hızlı bir şekilde adreslere ulaştırılmaktadır. Bunun için sipariş vermek gerekmektedir. Gazlı içecek satın al sayesinde istenilen ürünler temiz, hijyenik ve hızlı bir şekilde tüketicilere ulaştırılmaktadır.

Gazlı İçecek Fiyatları

Gazlı içecek fiyatları markasına ve litresine göre değişkenlik göstermekle beraber uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Gazlı içeceklerin pek çok kategorisi bulunmaktadır. Bu yüzden, her gazlı içeceğin fiyatı farklıdır. Gazlı içecek siparişleri sayfa üzerinden rahatça verilebilmektedir. Daha sonra hızlı şekilde adreslere teslimatı yapılmaktadır. Siz de gazlı içecekleri sipariş vermek istiyorsanız; gazlı içecekleri sayfa üzerinden online satın alabilirsiniz.

Pratik satın alma seçeneklerini bir araya getiren online satın alma seçenekleriyle, market alışverişi artık çok kolay bir hale gelmiştir. İstanbul online market alışverişi ile istediğiniz bütün gazlı içecek ürünlerini satın alabilirsiniz.

Gazsız içecekler için kategoriyi ziyaret ediniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR