1 2 3 ... 5 >

Genel Temizlik 

Genel temizlik malzemeleri ev ve iş yeri temizliğinde çevreyi temizlemek için kullanılan ürünlere denmektedir. Genel temizlik malzemeleri olmadan eşyalar ve ortam; toz, kir, mikrop ve bakterilerinden arındırılamamaktadır. Genel temizlik malzemeleri; yüzey temizleyiciler, kireç çözücüler, ahşap temizleyiciler ve lavabo açıcılar olarak çeşitlenmektedir.

Yüzey Temizleyicileri

Yüzey temizleyici malzemeler her türlü yüzeyin temizliği için kullanılmaktadır. Yüzeylerden; kiri, mikrobu dezenfekte etmektedir. İçeriğindeki kimyasallar sayesinde çok fazla çabaya gerek kalmadan yüzeylerin temizliği yapılabilmektedir. Yüzey temizleyicilerin kullanım alanları şöyle sıralanabilir;

  • Banyoların yüzeylerinde kullanılmaktadır.
  • Tuvaletlerin yüzeylerinde kullanılmaktadır.
  • Odaların yüzeylerinde kullanılmaktadır.
  • Ahşap ve parkelerde kullanılmaktadır.
  • Fayans ve betonların yüzey temizliğinde kullanılmaktadır.

Yüzey temizleyiciler güzel kokulu temizlik ürünlerinden biridir. Güzel kokuları sayesinde temizlenilen ortamda ferah ve temiz bir koku oluşmaktadır. Arap sabunu en çok bilinen ve kullanılan yüzey temizleyicilerden biridir. Arap sabunu doku olarak yumuşak ve macunumsu kıvamdadır. Rengi, sarı ila turuncu arasındadır. Arındırıcı bir özelliğe sahip olan Arap sabunu, yumuşak sabun adıyla Dünya’da bilinmektedir. Arap sabununun içinde E vitamini de bolca bulunmaktadır. Diğer temizleyicilerden farkı daha az kimyasal içermesidir. Bu yüzden kullanımı esnasında cildi tahriş yapmadan temizlemektedir. Çok iyi temizleme özelliği bulunan Arap sabunu onlarca yıldır herkes tarafından temel temizlik ürünü olarak kullanılmaktadır.

İstanbul'da Online bir alışveriş imkanı sunan Üçlermarket, tüm müşterilerimize rahat, hızlı ve hesaplı bir alışverişin garantisini sunmaktadır.

Kireç Çözücüler

Suların içinde bulunan kireçten dolayı yüzeyler ve lavabolar kireçlenmektedir. Kireçlenmeyi temizlemek için kireç çözücü kullanılmaktadır. Suyun bolca temas ettiği ve ısının olduğu her yüzeyde belirli zamandan sonra kireçlenme meydana gelmektedir. Kireç çözücüler sayesinde kireçlenme sorunu pratik bir şekilde temizlenebilmektedir. İçeriğinde kullanılan kimyasallar, kireçlerin çözülmesine ve yüzeylerin eski parlaklığına kavuşmasına neden olmaktadır.

Kireç çözücüler için yapılan en büyük hata; başka kimyasallarla karıştırıp kullanmaktadır. Bu hata ölümle sonuçlanabilmektedir. Asla çamaşır suyu ve diğer kimyasallarla karıştırılmaması gerekmektedir. Karıştığı zaman kimyasallar tepkimeye girerek zararlı ve zehirleyici gazları ortama yaymaktadır. Bunun sonucunda da ortamda bulunan bireyler zehirlenmektedir. Kireç çözücülerin içindeki kimyasallar, yüzeyi kolayca temizlemek için yeterli olmaktadır. Ekstra bir temizlik ürününe gerek kalmamaktadır. Kireç çözücüleri talimatlarına uygun kullanmak hem yüzey temizliği hem de insan sağlığı açısından önemlidir.

Lavabo Açıcı Ürünler

Herhangi bir nedenden dolayı tıkanmış lavaboları açmak için lavabo açıcı ürünler kullanılmaktadır. Lavabo açıcılar; sıvı, jel, toz veya kapsül halinde satılan kimyasal maddelerdir. Tıkanmış olan lavabolara sıcak suyla birlikte dökülerek açılmasını sağlamaktadır. Güçlü asitlerle yapılan lavabo açıcılar suyla tepkimeye girerek, lavaboyu tıkatan maddelerin parçalanmasını ve gidere doğru yol almasını sağlamaktadır. Böylece tıkanmış olan lavabolar açılmaktadır.

Reyonlarda lavabo açıcılar her daim bulunmaktadır. Temel temizlik malzemelerinden birisidir. Kullanımına dikkat etmek önem arz eden bir durumdur. Lavabo açıcılar güçlü asitler olduğu için tepkimeye girdiğinde zehirli olabilmektedir. Kullanımının mutlaka talimatlara uygun şekilde yapılması gerekmektedir. Çocukların ve hayvanların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmesi önemlidir.

Ahşap Temizleyici Malzemeler

Ahşaptan yapılan mobilyaların ve yüzeylerin temizliğinde; farklı temizlik ürünleri kullanmak gerekmektedir. Bu ürünlere ahşap temizleyici denmektedir. Ahşap temizleyiciler, ahşabın dokusuna zarar vermeden derinlemesine temizlik yapmaktadır. Ahşaplar, çeşitli ağaçlardan yapıldığı için dokuları ve temizlikleri daha farklı olmaktadır. Bu yüzden temizlikleri yapılırken diğer kimyasal temizlik ürünlerinin kullanılması, ürünlere, zarar verici olmaktadır. Ahşap ürünler su lekelerini çekerek iz oluşturmaktadır. Ahşap temizleyiciler bu su izlerini veya içecek lekelerini de kolaylıkla temizleyebilmektedir.

Temizlik malzemesi sipariş et seçeneği sayesinde istenilen temizlik ürünleri hızlıca adreslere iletilmektedir. İnatçı lekelerle boğuşmak yerine hızlı ve zamandan tasarruf ederek sayfa üzerinden temizlik malzemesi siparişi verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR