1 2 3 4 >

Kahve Çeşitleri 

Kahve çeşitleri kahve kültürünün yaygınlaşması ile artış göstermiştir. Tüm Dünya’da kahve tüketimi, petrolden sonra ikinci sırada yer almaktadır. Kahve çeşitleri, kafe kültürünün de yaygınlaşmasıyla herkes tarafından bilinir hâle gelmiştir. İnsanlar evlerinde de kolay bir şekilde kahve çeşitlerini alıp istedikleri kahveyi yapabilmektedir. Kahve çeşitlerinden en çok tüketileni Arabica kahvedir. Arabica kahve çeğirdeği Dünya’daki kahvelerin neredeyse yarısından fazlasını oluşturmaktadır. Robusta kahve ise acı olan çeğirdeği ile bilinmektedir.

Robusta kahve çekirdeği ile daha sert kahve çeşitleri yapılabilmektedir. Bir dönem Arabica kahve üretimi durma noktasına gelmiştir. O dönemde ortaya Liberica kahve çekirdeği çıkmıştır. Liberica kahvenin çekirdekleri diğer türlere göre daha iridir. Excelsa kahve ise Dünya’daki kahvelerin %7’sini oluşturmaktadır. Excelsa kahve, aroma katması açısından kullanılan kahve çekirdeğidir. Bu kahve çeşitleriyle pek çok kahve türü yapılabilmektedir.

Kahvenin Faydaları

Kahve içmenin insan sağlığına pek çok faydası bulunmaktadır. Kahve, sabahları enerji vermesi ve zihin açması özelliklerinden dolayı oldukça çok tüketmektedir. Bazı insanlar kahve içmeden ayılamamaktadır. Kahvenin bu yüzden en bilindik özelliği uyku ve zihin açmasıdır. Özellikle Türk kahvesi ve filtre kahve zihin açması ve sağlıklı olması nedeniyle tüketilmektedir. Filtre kahve satın al seçeneği ile kolay bir şekilde; her sabah uyku açmak veya gün içinde yorgunluğu atmak için içilecek filtre kahve siparişi verilebilmektedir. Türk kahvesi ise kalp sağlığı için tüketilmesi gereken ürünler arasında yer almaktadır. Türk kahvesi fiyatları değişkenlik göstermekle beraber uygun fiyatlar aralığında satılmaktadır. Türk kahvesinin faydaları şöyle listelenebilir;

 • Yağ yakımına yardımcı olmaktadır.
 • Zihin ve uyku açmaktadır.
 • Stresi azaltmaktadır.
 • Enerji vermektedir.
 • Cildi güzelleştirmektedir
 • Unutkanlığa karşı zihni korumaktadır.
 • Antioksidan özelliği sayesinde kansere karşı koruma sağlamaktadır.

Menengiç kahvesi bir diğer kahve çeşidi olarak tüketicilere sunulmaktadır. Menengiç kahvesinin yararları oldukça fazla olmakla beraber diğer kahvelerden daha farklı yetişmektedir. Kahve çekirdeklerinden değil bitkinin meyvelerinden bu kahve elde edilmektedir. Menengiç kahvesinin yararları şöyle sıralanabilir;

 • Soğuk algınlığına iyi gelmektedir. Nefes darlığı sorununu ortadan kaldırmaktadır. Solunum yollarını rahatlatmaktadır.
 • Öksürükten mustarip olanlara şifa olmaktadır. Öksürük kesici özelliği bulunmaktadır.
 • A, E, C ve B6 vitaminleri açısından zengindir.
 • Cildin genç görünmesini sağlamaktadır.
 • Böbreklerin sağlıklı çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Bir diğer kahve türü ise nescafedir. Nescafeler okullarda, evlerde, iş yerlerinde sıkça tüketilmektedir. Fazla tüketildiği takdirde her ürün gibi zararlı olabilmektedir. Bu yüzden ölçülü tüketilmesi gerekmektedir. Kahve fiyatları çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Bununla beraber uygun fiyat aralığında tüketicilerin alımına sunulmaktadır.

Hazır Kahve Fiyatları

Hazır kahveler insanların hayatını kolaylaştıran ürünler arasında yer almaktadır. Pek çok kahve çeşidi bulunmaktadır. Bunlar çekirdeklerine ve yapılışlarına göre kategorilere ayrılmaktadır. Hazır kahveler kolayca yapılan kahvelerden oluşmaktadır. Kaynayan suyun içine katıp karıştırmak hazır kahvelerin içimi için yeterli olmakla beraber talimatları doğrultusunda 5 dakika içinde hazırlanabilmektedir. Bazı kahve çeşitleri ve fiyatları şöyle sıralanabilir;

 • Espresso kahve: Türk kahvesinin telvesiz haline benzemektedir. Yoğun bir kahve türüdür. Hızlıca yapılıp yine hızlı şekilde tüketilmektedir. Fiyatları markalara göre değişkenlik göstermektedir.
 • Türk kahvesi: Cezvede pişirilmektedir. Uygun fiyat aralığında satılmaktadır.
 • Americano kahve: Tadı espresso ile filtre kahvenin karışımına benzemektedir. Uygun fiyat aralığında satılmaktadır.
 • Filtre kahve: Türk kahvesinin seyreltilmiş ve şekersiz haline benzemektedir. Türk kahvesi kadar sağlıklıdır. Türüne göre fiyatları değişmektedir.
 • Latte: Süt yoğunluğu fazla olan hafif bir kahve çeşididir. Her bütçeye uygun fiyat aralığında satılmaktadır.
 • Mocha: Süt ve tatlandırıcılarla yapılmaktadır. Tatlı bir kahve çeşidi olan mocha, uygun fiyat aralığında satılmaktadır.
 • Nescafe: En sık tüketilen kahveler arasındadır. Nescafe fiyatları türüne göre değişkenlik göstermekle beraber uygun fiyat aralığında tüketicilerin içimine sunulmaktadır.

Online market sayesinde istenilen ürün çok kısa süre içerisinde, kolayca, adreslere teslim edilmektedir. Sıcak ve soğuk havalarda market gezip istenilen ürünleri aramak yerine birkaç tıkla, kahve siparişi ver seçeneği sayesinde kahve satın alınabilinmektedir. Pek çok türü bulunan kahvenin her çeşidi online raflarda yerini almış bulunmaktadır. Siz de kahve satın al sayesinde hızlıca kahve siparişi verebilirsiniz. Böylece market market gezip yorulmak yerine oturduğunuz yerden anında kahve sahibi olabilirsiniz.

 Kahve çeşitleri ile sıraya girmeden ve trafikle uğraşmadan  evinize sipariş işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İstanbulda internetten market alışverişiyle, hızlıca kapınızda.

Maden suyu çeşitlerimizi mutlaka incelemelisiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR