1 2 3 ... 20 >

Deterjan ve Temizlik Ürünleri

Deterjan çeşitleri ve temizlik ürünleri; mekân ve kişisel temizlik ürünlerinden oluşmaktadır. Bu ürünler olmadan temizleme işlemi yapılamamaktadır. Ürünler, kullanıldıkları alanlara göre değişiklik göstermektedir. Deterjan ve temizlik ürünleri, kimyasal maddelerden oluşmaktadır. Bu yüzden kullanıldığı zaman cilde temas etmemesine ve yüze, göze bulaşmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Göze teması halinde bol su ile yıkamak gerekmektedir. Çocuklar ve bebeklerin ulaşamayacağı yerlere saklamak da önem arz eden bir konudur.

Deterjan Nedir?

Deterjan nedir sorusu cevabı merak edilen bir sorudur. Deterjan sabun dışında kalan temizlik malzemelerine denmektedir. Kirleri sökmesi, kullanılan alanı ve ürünü temizlemesi amacıyla kullanılmaktadır. Deterjanlar; içlerinde pek çok katkı maddesi ve kimyasal bulunan bileşenlerden oluşmaktadır. Bu yüzden kullanımına dikkat etmek gerekmektedir. Kullanıldığı alanlara göre çeşitlerine ayrılmaktadır. Bulaşıklar için ayrı, çamaşırlar için ayrı, yüzeyler için ayrı deterjan çeşitleri bulunmaktadır. Alanları değiştirip kullanmak eşyalara ve cilde zarar vermektedir. Bulaşık deterjanı çamaşırlar için kullanılırsa; kumaşlardan bulaşık deterjanı arınmadığı için cilde zarar verici etkilere sebep olmaktadır.

Deterjan ilk kez 1917 yılında naftalinin sülfatlanmasıyla icat edilmiştir. Bir asır içerisinde gelişerek pek çok alan için üretilmeye başlanmıştır. Deterjanların içinde birçok katkı maddesi bulunmaktadır. Bu katkı maddeleri şöyle sıralanabilir.

  • Korozyon önleyen maddeler
  • Beyazlatıcı maddeler
  • Güzel kokması için parfümler
  • Dezenfektanlar
  • Kompleksleştirici maddeler
  • Kolloidal taşıyıcı maddeler
  • Enzim ve ovucu maddeler
  • Nem çeken ve topaklanmayı önleyen maddeler
  • Köpükleştirici maddeler
  • PH ayarlayıcılar

Deterjan Çeşitleri

Deterjan çeşitleri günden güne artış göstermektedir. Onlarca deterjan çeşidi raflarda yerini almaktadır. Genel olarak; çamaşır deterjanları, bulaşık deterjanları, yüzey temizleyici deterjanlar, yağ sökücü deterjanlar olarak sınıflandırılmaktadır. Bu kategoriler de kendi içlerinde çeşitlenmektedir. Sıvı deterjan çeşitleri, sprey deterjan çeşitleri, köpük deterjan çeşitleri, tablet deterjan çeşitleri, jel deterjan çeşitleri, toz deterjan çeşitleri olarak yapısına göre çeşitlenmektedir.

Kokularına göre de çeşitlendiği için yüzlerce deterjan çeşidi piyasada satışa sunulmaktadır. Tüketiciler, ihtiyaçları doğrultusunda en uygun deterjan çeşidini belirleyip kullanmak üzere satın almaktadır. Deterjan çeşitleri arasından ihtiyaca en uygunu olan belirlenip alındıktan sonra yaşam daha kolay hâle gelmektedir. Lekeler ve kirler için saatler ayırmak yerine deterjanlar yardımıyla hızlıca temizlik yapılabilmektedir.

Siz de en uygun fiyatlarla istanbulda online market alışverişi ile temizlik ürünü siparişi vererek daha ekonomik bir alışveriş sağlayabilirsiniz.

Deterjan Fiyatları

Deterjan fiyatları deterjan alacak insanlar için oldukça merak konusudur. Deterjanların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Onlarca deterjan markası, yüzlerce deterjan üretimi yapmaktadır. İhtiyaçlar ve talepler doğrultusunda günden güne deterjan içerikleri değişmekte ve gelişmektedir. Birçok alan için ayrı deterjanlar çıkmaktadır. Yüzeyler için ayrı, cam ve ayna temizlikleri için ayrı, bulaşıklar için ayrı, çamaşırlar için ayrı, beyaz eşyalar için ayrı deterjanlar kullanılmaktadır. Bunlar doğrultusunda da deterjan fiyatları değişkenlik göstermektedir. Her bütçeye uygun deterjan çeşidi piyasada ve online raflarda yerini almaktadır. Deterjanlar, temizlik için gerekli olan temel temizlik malzemelerindendir. Bu yüzden uygun deterjan alınması ve talimatları doğrultusunda kullanılması önemlidir.

Temizlik Ürünleri Fiyatları

Temizlik ürünleri hayatı kolaylaştıran ve çevre temizliği için gerekli olan ürünlere denmektedir. Temizlik ürünleri genelde iş yerleri ve evlerin temizliğinde kullanılan ürünlerden oluşmaktadır. Temizlik ürünleri olmadan bakteri ve mikroplar yok edilememektedir. Bu durum da hastalıklara yol açmaktadır. Bu yüzden temizlik ürünleri, hijyen açısından son derece önemlidir. Temizlik ürünleri ihtiyaç ve isteklere göre çeşitlenmiş durumdadır. Temizlik malzemesi fiyatları da bu çeşitler doğrultusunda farklılık göstermektedir. Onlarca markanın temizlik ürünü piyasada bulunmaktadır. Her bütçeye uygun temizlik malzemesi bulunmaktadır.

Temizlik ürünü sipariş etmek artık eskisinden kolay bir hal aldı. Çünkü alışverişlerinizi oturduğunuz yerden İstanbul online market sayesinde hızlıca verebilirsiniz.

Temizlik Malzemeleri

Temizlik malzemeleri ölçülü ve sürekli kullanılması gereken malzemelerdir. Yüzeylerin temizliği, vücudun temizliği, yüz ve saç temizliği, ev temizliği, iş yeri temizliği gibi pek çok alanda temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. Temizlik malzemeleri kullanıldığı alanlara göre çeşitlenmekte ve farklı isim almaktadır. Tüketiciler kendilerine en uygun temizlik ürününü belirleyip temel temizlikleri yapmaktadır. Her temizlik ürünün içinde farklı kimyasal maddeler bulunmaktadır. Temizlik ürünlerini; çocukların, hayvanların ve bebeklerin ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmek gerekmektedir.

Alerjisi olan bireylerin temas etmemesi gereklidir. Bu yüzden kullanımına dikkat etmek sağlık açısından önem arz etmektedir. Temizlik malzemeleri online siparişler sayesinde artık hızlıca adreslere ulaştırılmaktadır. Marketlerde stoku kalmayan pek çok ürün online marketler sayesinde rahatlıkla, yorulmadan, zamandan tasarruf yapılarak adreslere iletilmektedir. Tüketiciler temizlik malzemelerini online siparişlerle hızlıca temin edebilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR