1

Şeker Ürünleri ve Çeşitleri

Şeker çeşitleri şeker pancarı veya şeker kamışından elde edilerek yapılmaktadır. Şeker pancarı ve şeker kamışından elde edilen ürün sayesinde pek çok şeker çeşidi insan hayatına girmiş vaziyettedir. Bu şeker türleri; glikoz, früktoz, sakaroz ve mısır şurubu olarak genel kategorilere ayrılmıştır. Her bir kategorideki şeker türlerinin içeriği ve enerji miktarı farklılık göstermektedir. Şekerler; yemeklere, tatlılara, kurabiyelere, pastalara tat katması amacıyla kullanılmaktadır. İşlenmiş şekerleri ölçülü tüketmek gerekmektedir. Ölçülü tüketmek hem sağlık açısından hem enerji vermesi bakımından hem de yemeklere lezzet katması bakımından önem arz eden bir durumdur.

Evinizde mutlaka olması gereken gıdaların başında gelen tüm şeker çeşitlerine İstanbul'dan online ulaşmak için hemen tıklayın.

Şeker Fiyatları

Şeker siparişi vermek isteyen insanlar, şeker fiyatlarını merak etmektedir. Şekerlerin kategorilerine göre fiyatları değişmektedir. Şeker türleri kendi içinde de çeşitlenmiş durumdadır. Bu ürünlerin miktarına ve çeşidine göre fiyatları değişmektedir. Her şeker türünün enerji miktarı değişmektedir. Şeker ürünlerinden bazıları şöyle sıralanabilir;

  • Beyaz şeker: Rafine işleminden geçmiş sofra şekerlerine beyaz şeker denmektedir. Kullanımı oldukça yaygındır. Şeker pancarından yapılan beyaz şekerler vegandır. Şeker kamışı ise bazen rafine etme işleminde kullanılan ürünlerden dolayı vegan olmayabilmektedir. Kilosuna göre fiyatı değişkenlik göstermektedir.
  • Kahverengi şeker: Halk arasında esmer şeker olarak da bilinmektedir. Sakaroz şeker türündeki şeker çeşididir. İçindeki melas adlı bir maddenin renginden dolayı kahverengini almıştır. Ürünün fiyatı, miktarına göre değişkenlik göstermektedir.
  • Pudra şekeri: Pudra şekeri, şekerin küçük parçalara ayrılıp nişastayla karıştırılması yoluyla elde edilen şeker çeşididir. Genellikle tatlı yapımında kullanılmaktadır. Ürünün fiyatı farklılık taşımakla birlikte her bütçeye uygun özellik taşır.
  • Tablet tatlandırıcı: Tatlandırıcılar şeker muadili ürünlere denmektedir. Genelde diyabet hastaları ve diyet yapanlar kullanmaktadır. Şekerin içindeki enerjiden daha az enerjiye sahip olması ve şekerle aynı tatta olması; tablet tatlandırıcılara olan ilginin artmasına sebep olmaktadır. Tablet tatlandırıcılar da uygun fiyatlarla tüketicilerin kullanımına sunulmaktadır.

Şeker Satın Al

Şeker maddesi, gıdaların pek çoğunda kullanılmaktadır. Bazı hastalık taşıyanlar dışındaki herkesin yaşamında şekerin büyük bir önemi vardır. Mutfağın ve damak zevkinin vazgeçilmezleri arasındadır. Diyabet hastaları ise özel olarak üretilmiş tatlandırıcıları kullanarak şeker ihtiyaçlarını gidermektedir. Şekerlerin türleri arttıkça kullanım alanları da yaygınlaşmaya ve çoğalmaya başlamıştır. Bu yüzden şeker üretimi ve tüketimi artmış durumdadır. Şeker tüketicileri, istedikleri şeker ürünlerini şeker satın al seçeneğine tıklayıp siparişlerini vererek kolay şekilde elde etme şansına sahiptirler. Tek tıkla, kolayca, istenilen şeker türü evlere ulaştırılmaktadır. Siz de şeker ürünlerinden satın almak istiyorsanız şeker satın al sayesinde mutfaklarınızdan sağlıklı şekilde işlenen şekerleri eksik etmeyebilirsiniz.

Fiyatları ve uygun kalitesiyle ayrıcalığını gösteren şeker çeşitlerine bir tıkla İstanbuldan online olarak ulaşın.

Sağlığını düşünenlere sağlıklı yaşam ürünleri şimdi onlarca çeşidiyle sizlerle.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR