1

Pil Çeşitleri

Piller yaşam alanımızda sıklıkla kullandığımız ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle de teknolojik araçlarda sıklıkla ihtiyaç duymakta olduğumuz piller yaşamımızı büyük oranda kolaylaştırmaya yardımcı oluyor. Pil çeşitleri teknolojik ürünlerin farklı boyut ve güçlerde üretilmesi nedeni ile değişim göstererek satışa sunulurken her pil çeşidi farklı güçte performans gösteriyor. Pil çeşitleri arasında seçim yaparken pilin fiyatından çok uzun ömürlü olmasına dikkat etmek güçlü bir performans için büyük önem taşımaktadır. Bazı pil çeşitleri şarj edilebilir özelliğe sahip olup pilin bitmesi durumunda şarj edilerek tekrar kullanım sağlanabilmektedir. Pil türleri de kullanım alanlarına göre değişim göstermektedir. Pil çeşitleri AAA, AA, C, D ve PP3 olmak üzere farklı türlerde üretilmektedir ve her pilin gücü birbirinden farklı olduğundan farklı fonksiyonlarda kullanılmaktadır. Örneğin; duracel aaa ince kalem batarya şeklindedir ve enerjisi diğer pil çeşitlerine göre biraz daha düşüktür.

İstanbulun bölgesel sorunlarından elektrik kesilmelerine, el feneriyle hazırlıklı olmak adına her türlü pil çeşitlerine sahip olmak artık çok kolay.

Saat Pil Çeşitleri

Pozitif ve negatif olmak üzere iki kutbu olan piller kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çevirmektedir. Saat pil çeşitleri genel olarak diğer pil çeşitlerine göre biraz daha düşük enerjiye sahiptir. Saat pil çeşitleri ile çocuk oyuncakları, kumanda ve saat gibi ufak ürünler kolay bir şekilde çalıştırılabilmektedir. Duracell pil fiyatları diğer pil fiyatlarına göre biraz daha yüksek görünüyor olsa da performans açısından yüksek oluşu bu durumu göz ardı etmekte, kalitesi ile kendini kanıtlamaktadır. Duracell AAA pil çeşitleri genel olarak diğer pillere göre daha düşük enerjiye sahiptir ve basit ürünlerin çalıştırılmasında tercih edilmektedir. Kumanda pili de yine AAA gibi düşük enerjili piller ile sağlanabilmektedir.

Kalem Pil Çeşitleri

Kalem pil çeşitleri günlük yaşantımızda en sık kullanılmakta olan pil çeşitleri arasında yer almaktadır. Duracell turbo max en sık tercih edilen markalar arasında yer alarak en güçlü performans gösteren pil çeşitleri arasında ön plana çıkmaktadır. Kalem pil çeşitleri genel olarak AA ve AAA olmak üzere farklı çeşitlerde üretilmektedir. Bunun yanı sıra C ve D boy kalem piller de üretilerek farklı ürün gruplarında kullanıma sunulmaktadır. Diğer kırtasiye ürünleri ihtiyaçlarınızı uclermarket.com.tr ile giderin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR