1 2 >

Çöp Poşeti

Çöp poşeti hijyen açısından önemli ürün olduğu bilinmektedir. Çöp poşetleri 1980’li yıllardan beri Türkiye’de kullanılmaktadır. Çöp poşetleri diğer poşetlerden daha farklı üretilmektedir. Bu yüzden çöplerin, market poşetlerine değil çöp poşetlerine atılması gerekmektedir. Ev ve iş yerlerindeki çöplerin kokmadan durabilmesini çöp poşetleri sağlamaktadır.

Çöp Poşeti Çeşitleri

Çöp poşetleri, son 40 yılda Türkiye’de kullanılmaya başlanmıştır. Günden güne önemi fark edilip herkes tarafından kullanılır hâle gelmiştir. Çöp poşetleri sağlam yapılarıyla bilinmektedir. Diğer poşetlerde biriken çöpler kötü koku yaymakta ve etrafa zarar vermektedir. Çabuk parçalandıkları için etrafa çöplerin saçılmasına neden olmaktadır. Ayrıca bulundukları kaba da zarar vermektedir. Çöp poşetleri ise dayanıklı oldukları için ve çöplere özel üretildikleri için koku yaymamaktadır. Parçalanmadığı için; etrafa çöplerin yayılmasının önüne geçmektedir. Sızdırma yapmadıkları için; bulundukları kovaya zarar verici özellikte olmamaktadır.

Çevre dostu çöp poşetlerini kullanmak, doğada plastiklerin çabuk çözünmesine ve doğa kirliliğinin oluşmasını engellemeye yönelik atılan büyük bir adım olmaktadır. Ayrıca çöp poşetlerini kullanırken pil, kesici aletler ve kırık camları atmamak gerekmektedir. Bu durum hem çöp poşetinin yırtılmasına ve etrafa zarar vermesine neden olmaktadır hem de sokak hayvanlarının, yiyecek için çöpleri karıştırırken, ağızlarının kesilmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden kesici aletler ile kırık camları sarıp bir şişenin içinde çöpe atmak hem çöp poşetinin yırtılmasını hem de hayvanların zarar görmesini engellemektedir.

Çöp poşetleri boyutlarına göre çeşitlerine ayrılmış durumdadır. Küçük, orta, büyük, battal ve jumbo boyda çöp poşetleri satılmaktadır. Koroplast çöp poşetleri ve boyları şöyle sıralanabilir;

  • Koroplast çöp poşetleri: Koroplast çöp poşeti çeşitleri; büyük, orta, küçük, jumbo, battal boy olarak ayrılmaktadır. Bunun dışında kullanım amacına göre de kedi kumu torbası, ev dışı torba, bebek bezi torbası, ekstra büzgülü torba, kokulu torba olarak da çeşitlere ayrılmaktadır.
  • Battal boy çöp poşeti: Boyutu 75x90 veya 75x95 olan çöp torbalarına battal boy çöp torbası denmektedir. Battal boy çöp torbaları, ağır çöpler için kullanılmaktadır. Lokanta ve restoranların en çok tercih ettiği çöp poşeti boyutudur.
  • Büyük boy çöp poşeti: 65x80 veya 65x85 boyutuna sahip çöp torbalarına büyük boy çöp poşeti denmektedir. Büyük boy çöp torbaları toplu çöp atımları için tercih edilmektedir. Sızdırmaz özelliği bulunmaktadır. Dayanıklılardır.
  • Orta boy çöp poşeti: 55x60 veya 55x65 boyutlarına sahip çöp torbalarına orta boy çöp poşeti denmektedir. Orta boy çöp poşetleri 2 günlük çöplerin birikmesi açısından uygundur. Bu çöp poşetleri 2 günlük çöpleri taşıyacak kapasitede olduğu için büzgülerini kapatmak önem arz etmektedir. Ağzı açık kalırsa etrafa kötü koku yayabilmektedir.
  • Küçük boy çöp torbası: 40x45 veya 40x50 ölçülerine sahip çöp torbalarıdır. Evlerdeki çöpleri biriktirmeden atmak için en uygun boya sahip olan çöp torbalarıdır. Ağır çöpler yerine hafif çöplerin atılması gerekmektedir.
  • Jumbo boy çöp poşeti: 80x100 veya 80x110 ölçülerine sahip çöp poşetleridir. En büyük çöp poşeti boyutlarındandır. Daha çok belediyeler, oteller, yurtlar, yemekhaneler ve temizlik firmaları tarafından bu çöp poşetleri kullanılmaktadır. Çok sağlam ve sızdırmaz yapıları vardır.

Çöp Poşeti Fiyatları

Çöp poşetleri hijyen açısından alınması gereken ürünlerden birisidir. Çöp poşeti kullanmak çevrenin sağlığı ve temizliği için önem arz eden bir konudur. Çevredeki çöplerin, çöp torbalarında saklanması; ortalığa kötü kokunun yayılmasını önlemektedir. Bununla birlikte, dayanıklı yapıları sayesinde etrafa çöplerin saçılıp çirkin ve pis görüntü oluşmasının da önüne geçmektedir. Çöp poşetleri; özelliklerine göre ve boyutlarına göre pek çok çeşide ayrılmaktadır. Küçük boy çöp poşetleri, orta boy çöp poşetleri, büyük boy çöp poşetleri ev ve iş yerlerinde kullanılırken, jumbo, battal boy çöp poşetleri endüstriyel alanlarda ve büyük firmalarda kullanılmaktadır.

Çöp poşeti fiyatları ise boyutlarına ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. İstenilen özellikte ve istenilen boyutta çöp poşeti satın almak için çöp poşeti satın al seçeneği gönül rahatlığıyla kullanılabilinmektedir. Çöp poşeti satın al sayesinde sipariş verilen çöp poşeti kısa süre içerisinde, kolayca, zamandan tasarruf yapılarak adreslere iletilmektedir. Online sipariş sayesinde market market gezip istenilen boydaki çöp torbasını aramaya gerek kalmamaktadır. Gelişen teknoloji ile birkaç tıkla adreslere ürünler teslim edilmektedir. Siz de istediğiniz çöp poşetini sayfa üzerinden kolayca sipariş verebilirsiniz.

Sizlere kolay ve rahat alışverişin kapılarını aralayan bu online süpermarket alışverişi sistemi sayesinde yalnızca birkaç dakika içinde İstanbul bölgesinde ürünlerimizi inceleyip online çöp poşeti market siparişi verebilirsiniz.

En avantajlı fiyatlarla Genel temizlik ürünlerimizi mutlaka inceleyiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR