1 2 >

Çorba ve Bulyon

Çorba ve bulyonlu yemekler sofraların vazgeçilmezleri arasındadır. Çorbalar, hem vücudu ısıtmak hem de mideyi ana yemeğe hazırlamak için sofralardan eksik edilmemektedir. Her damak zevkine göre çorba bulunmaktadır. Hemen hemen yer malzemeden çorba yapılabilmektedir. Türk mutfağında çorbanın önemi çok büyüktür. Soğuk mezeler de aperatif olarak sofralarda yerini almaktadır. Türk ve Akdeniz mutfağının vazgeçilmez yiyecekleri arasında meze bulunmaktadır. Mezeler genelde soğuk olarak yenmektedir. Her sofrada, ara soğuk aperatifi olarak bulunmaktadır.  Bulyonlar istenilen her yemeğe katılmaktadır. Yemeklere lezzet vermeleri ile bilinmektedir. Et ve tavuktan elde edilen suyla bulyon hazırlanmaktadır. Kalıp halinde satıldığı gibi toz halinde de satışı yapılmaktadır.

İstanbul içi internet üzerinden kaliteli bir market alışverişi sizin için çok avantajlı sonuçlar ortaya koyabilir. Bu avantajdan faydalanmak için hemen tıklayın.

Çorba Çeşitleri

Sofralarda çorbaların çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Soğuk havalarda, sabah kahvaltılarında, akşam yemeklerinde sıkça tüketilmektedir. Bu kadar çok tüketilmesi pek çok çeşidinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Çorba kültürü, yüzyıllardan beri devam etmektedir. Her yörenin kendine özgü çorbaları olmakla beraber herkesçe bilinen çorba çeşitleri de vardır. Ezogelin çorbası, mercimek çorbası, domates çorbası, yayla çorbası, şehriye çorbası, düğün çorbası, tarhana çorbası, tavuk çorbası herkesçe bilinen çorba çeşitleri içinde yer almaktadır.

Knorr çabuk çorba, bu ve bunun gibi pek çok çorba çeşidini tüketicilere sunup, kolaylıkla içmelerini sağlamaktadır. Knorr çabuk çorbalar; Anadolu tahıllı çorbalar, yöresel ve geleneksel çorbalar üzere 3 kategori altında çorba çeşitleri çıkarmaktadır. Çabuk çorbalar sayesinde, çorbalar 5 dakika içince hazır olmaktadır. Çorba fiyatları da çeşitlerine göre farklılık göstermekle beraber her bütçeye uygun fiyatlarla satılmaktadır. Çorbalar her damak zevkine göre çeşitlenmiş bulunmaktadır. İstenilen çorbayı beş dakikada çabuk çorbalar sayesinde hazırlamak isteyenler, hazır çorba satın al seçeneği sayesinde hızlıca çorba siparişi verebilmektedir. Sipariş sonrası evlere kolaylıkla ve hızlıca gelen hazır çorbalar, tüketicilerin içimine sunulmaktadır.

Bulyon Nedir? Bulyon Fiyatları

Bulyon yemeklere lezzet katmasıyla bilinen, et, tavuk ve sebzelerin pişirdikleri sudan yapılan bir üründür. Bu ürün yemeklerin pişirilme aşamasında, yemeklere katılarak, yemekleri lezzetli hale getirmektedir. Knorr bulyon çeşitleri kendi içlerinde tavuk bulyon, toz bulyon ve et bulyon olmak üzere ayrılmaktadır. Tavuk bulyon; tavukların haşlanmasından elde edilen suyla yapılmaktadır. Bu su kimi zaman sebzelerle de çeşitlendirilmektedir. Daha sonra kurutulan bulyonların sadece özü kalmaktadır. Son olarak da kare veya dikdörtgen haline getirilip satışa sunulmaktadır. Et bulyon; sığır veya dana etinin haşlanmasından elde edilen suyla yapılmaktadır. Bu su da tavuk bulyonlar gibi kimi zaman sebzeler eklenerek daha lezzetli hale getirilmektedir.

Son işlemde ise kurutularak bulyon şekli verilmektedir. Toz bulyonlar ise et ve tavukların bulyonlarının kalıp halinde değil de toz halinde satıldığı versiyonu olarak tüketicilerin karşısına çıkmaktadır. Toz bulyonlar en çok mangallarda veya fırın yemeklerinde kullanılmaktadır. Tavuklara ve etlere toz bulyonlar sayesinde terbiye yapılabilmektedir. Yemeklerin daha lezzetli hale gelmelerine neden olmaktadır. Bulyon fiyatları et bulyon, tavuk bulyon ve toz bulyonlarda farklılık göstermekle beraber her bütçeye uygun fiyatlarla satılmaktadır. Sayfa üzerinden kolayca bulyon siparişi verilebilmektedir.

İstanbul Online market alışverişinde bulyon ve hazır çorba çeşitlerinden sipariş işlemleriyle, paketlerde hazır olan ve kolay bir şekilde hazırlanan bu lezzete kavuşabilirsiniz. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR