1 2 >

Un Çeşitleri 

Un çeşitleri her evde bulunan, belirli tahılların öğütülmesiyle elde edilen maddelerdir. Pek çok gıdanın ve temel besin kaynaklarının içinde un kullanılmaktadır. Her evde mutlaka un ve un çeşitleri bulunmaktadır. Pasta, kurabiye ve çöreklerin vazgeçilmez ürünüdür. Un çeşitleri, yapıldığı tahıllara göre isim almaktadır. En çok buğday unu kullanılmaktadır. Fakat özel bir diyet uygulayanlar başka un çeşitlerini kullanmaktadır. Çölyak hastaları ise her un çeşidini kullanamamaktadır. Mısır, soya unu gibi un çeşitleri çölyak hastalarına zarar vermeyen un çeşitlerindendir.

Tam damak tadınıza hitap edecek kaliteli ve lezzetli unlu mamüller tüm İstanbul'da Üçlermarkette.

Un Fiyatları

Unlar pek çok çeşide ayrılmış durumdadır. Her tahıl maddesinden un üretimi yapılmaktadır. Un fiyatları da çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Fiyatları belirleyen unun çeşidi ve miktarıdır. Bazı un çeşitleri şöyle listelenebilir;

  • Buğday unu: Buğdayın öğütülmesiyle elde edilmektedir. Tam buğday unu, kırık buğday unu, yarı buğday unu gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Fiyatı, çeşitlerine göre farklılık göstermektedir.
  • Çavdar unu: Kalp koruyuculuğu özelliği vardır. Öğütülmesi, buğday unundan daha zordur. Fiyatı da buna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.
  • Yulaf unu: Kilo vermek isteyenlerin sıkça kullandığı bir un çeşididir. Yulaflar tok tutma özellikleriyle bilinmektedir. Son zamanların en popüler unları arasındadır. Uygun fiyat aralığında satışı yapılmaktadır.
  • Arpa unu: Arpanın öğütülmesiyle elde edilmektedir. Oldukça sağlıklı un çeşididir. Uygun fiyat aralığında satılmaktadır.
  • Siyez unu: Hiçbir kimyasal madde kullanmadan öğütülen un türüdür. Doğal olarak satılmaktadır. Pek çok faydası bulunmaktadır. Fiyatları değişkenlik göstermektedir.
  • Karakılçık unu: Genetiği değiştirilmemiş karakılçık ürününden elde edilen sağlıklı un çeşididir. Miktarına göre fiyatlarında değişkenlik olmaktadır.
  • Soya unu: Soya fasulyesinin öğütülmesiyle elde edilmektedir. Uygun fiyat aralığında satılmaktadır.
  • Mısır unu: Pek çok yemeğin içinde de kullanılmaktadır. En çok Karadeniz Bölgesi’nde tüketilmektedir. Kendine has aroması vardır. Uygun fiyat aralığında tüketicilerin alımına sunulmaktadır.
  • Nohut unu: Nohut ürününün öğütülmesiyle elde edilmektedir. Buğday ürünlerinden uzak durmak isteyenler nohut ununu tercih etmektedir. Fiyatları değişkenlik göstermektedir.
  • Kavılca unu: Ruşeym kepeği ile öğütülerek elde edilmektedir. Genetiği değiştirilmemiştir. İçeriğindeki vitaminler, normal buğday unlarında çok daha fazladır. Bu doğrultuda fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Online Un Siparişi

Online - çevrim içi ortamlardan yapılan siparişler Dünya’daki salgınlar nedeniyle çok önemli hale gelmiştir. İnsanlar evlerine sağlıklı ve rahat şekilde sipariş vererek hastalık risklerini azalmışlardır. Online siparişler insan yaşamını çok kolaylaştırmıştır. Online un siparişi de bu doğrultuda önem kazanmıştır. Siz de evinize istediğiniz un çeşidini sadece birkaç tıkla getirtebilirsiniz. Bunu için un sipariş et seçeneğine basıp istediğiniz ürünü seçmeniz yeterli olmaktadır. Online un siparişiyle evlere un siparişi vermek çok kolay hâle bürünmektedir.

Özellikle İstanbul'da saatlerce trafikte ve ödeme kuyruğunda beklemek istemeyenler, online sipariş  olanaklarından faydalanabilir. 

En taze ve yeni Yumurta çeşitleri Üçler Market'de!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR