1

Beyaz Peynir

Beyaz peynir küçükten büyüğe her yaştaki insanların severek tükettiği bir besindir. Beyaz peynirin tadının lezzetli olmasının yanı sıra içeriğinde yer alan besin kaynaklarının vücuda fayda sağlanmasından dolayı beslenme uzmanları ve doktorlar tarafından öneriliyor. Özellikle çocuk ve bebeklerin büyüme gelişmesi için beyaz peynir gibi kalsiyum içeriği yüksek olan ürünleri tüketmeleri gerekir.

Beyaz Peynir Fiyatları

Beyaz peynir 1 kg fiyatı, peynirin içeriğine göre, fabrikada işlenmesine göre ve yağ oranına göre değişiklik gösteriyor. İnsanlar çeşitli beyaz peynir markalarını deneyerek kendilerine en uygun ve tadını en beğendiğini alarak sürekli aynı marka peynir kullanabilir. Bununla birlikte peynirlerin içeriği ve doygunluğu önemlidir. Kalsiyum sadece küçük çocukların gelişimi için değil kaliteli bir yaşam sürmek isteyen yetişkinlerin ve kemik erimesi gibi sorunlarla karşılaşmaması için yaşlıların da tüketmesi gerekiyor. Peynirlerin tarihine bakarak almak da besin içeriğinin değişmemesi için gerekiyor. Büyük ve kalabalık aileler teneke beyaz peynir fiyatları ile diğerlerini karşılaştırabilir. Çünkü büyük gramaja sahip peynirler özellikle büyük aileler için daha hesaplıdır. Kısa bir süre içerisinde biteceği için tarihin geçmesi gibi sorunlar da gözlemlenmez.

Peynir fiyatları 2022 senesinde artış göstermiş olsa da her bütçeye uygun markalar sitede bulunuyor. İçeriğinin protein, kalsiyum bakımından zengin olması sayesinde sadece kahvaltılarda değil salatalarda, mezelerde ve hatta protein içeriğinin yüksek olması sayesinde spor yapanların ara öğünlerinde de beyaz peynir her zaman yer alır. Tam yağlı, yarım yağlı beyaz peynir seçeneği ile her yaşam tarzına uyum sağlıyor. Özellikle Türkiye’de süt ve süt ürünlerinin tüketimiyle ilgili yapılan araştırmada en çok beyaz peynirlerin tüketildiği tespit edilmiştir.

Beyaz Peynir Çeşitleri

İstanbul market alışveriş yapacaklar 1 tık uzakta olan site üzerinden aradıkları her çeşit peyniri buluyor. Peynir çeşitliliğinin yanı sıra marka çeşitliliği de bulunduğu için her bütçeye göre beyaz peynir bulmak mümkün oluyor. Peynir markalarının neredeyse her çeşidinin yarım yağlı, tam yağlı ve light peynir çeşitleri de bulunuyor. Beyaz peynir, dilimli beyaz peynir, ezine koyun peyniri, süzme beyaz peynir, küp küp doğranmış beyaz peynir, veganlar için beyaz peynir, keçi peyniri laktozsuz peynir bulunuyor. Sadece tek bir kitleye değil her kitleye uyum sağlaması açısından laktozsuz ve vegan çeşitleriyle birlikte peynirler oldukça talep görüyor. Tam yağlı beyaz peynir fiyatı her markaya göre çeşitlilik gösterse de önemli olan ürünün içeriğidir. Bazı markaların isimleri daha çok bilindiği için fiyatı yüksek olabiliyor. Fakat beyaz peynir alacak kişiler ürünün içeriğine bakarak en sağlıklı beyaz peyniri seçebiliyor. 

Diğer tüm peynir çeşitlerimizi de incelemenizi öneririz. 

Beyaz Peynir Markaları

 • Peyaş Beyaz Peynir markası lezzetinden dolayı en çok ezine peyniri talep görüyor. Fiyatının diğer peynirlere göre uygun olmasıyla birlikte ezine peynirinin içeriği her bünyenin kaldırabileceği şekilde üretilmiştir. Aynı zamanda yoğun kalsiyum içeriği sayesinde oldukça besleyicidir.
 • Teksüt Beyaz Peynir çeşitliliği sayesinde pek çok sofrada yer alıyor. Özellikle kültürlü beyaz peyniri çeşidinin içeriğinde yer alan probiyotik çeşitliliğinden dolayı sindirim sistemine ve bağırsak sağlığına etkisi gözden kaçmıyor. Lezzeti sayesinde büyüme gelişme çağında olan ve peynir sevmeyen çocuklara öneriliyor.
 • Üçler Beyaz Peynir çeşitleri her bütçeye uyum sağlamasıyla birlikte lezzeti ile her yemeğe de uyum sağlıyor. Doyuruculuğu oldukça yüksel olan bu beyaz peynir markası gün içerisinde tok tutması için kahvaltılarda tüketiliyor.
 • Ünal Beyaz Peynir özellikle klasik beyaz peyniriyle biliniyor. Trakya tam yağlı olgunlaştırılmış peynir olmasından dolayı lezzeti oldukça yüksektir. Küçük çocuklara peyniri sevdiren bir lezzete sahiptir.
 • Ariste Beyaz Peynir 

 • Bahçıvan Beyaz Peynir

 • Doğruluk Beyaz Peynir

 • Kiri Beyaz Peynir

 • Peyaş Beyaz Peynir 

 • Sütaş Beyaz Peynir 

 • Tahsildaroğlu Beyaz Peynir 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR