PORTAKAL SIKMA KG.
PORTAKAL SIKMA KG.

Portakal Sıkma Kg

İndirim Oranı : %19 İndirim
Fiyat : ₺29,90
İndirimli : ₺24,22
Toplam Stok Adedi : 6
Barkod : 2903015
Ücretsiz Kargo, Teslimat saatleri

Portakal Sıkma

Portakal, C Vitamini deposu olarak da bilinen bir narenciye türü olarak karşımıza çıkar. Özellikle kış aylarında tüketilmesi sıklıkla önerilen portakal, portakal suyu olarak da rahatlıkla tüketilebilir veya mandalina, limon veya greyfurt suyu gibi eşit oranda sağlıklı meyvelerin suyu ile karıştırılarak da içilebilir. İçeriğindeki yoğun asit değeri nedeniyle, dişler için yoğun tüketimi riskli olan portakal suyu aynı zamanda diş minesine yine bu yüksek asit değerinden dolayı zarar verebilir. Günümüzde, “sıkma portakal” olarak bilinen portakal, daha sulu ve boyutları standart portakaldan biraz daha ufak bir portakal türünü tanımlamak için kullanılmaktadır. 

Sıkma portakal günümüzde hane halkının olduğu kadar aynı zamanda çeşitli dükkânların da yoğun olarak ilgi gösterdikleri portakal türlerinden birisidir. Sıkma portakal fiyatı, sıkma portakal boyutu, sıkma portakal rengi az da olsa, bildiğimiz portakaldan farklılık gösterebilmektedir. 

Portakal Kilosu Ne Kadar ? (2022) 

Üçler Market Sıkma Portakal kilosu 7,16 TL’den tüketicilerle buluşmaktadır. Normal portakaldan daha sulu olan bu portakal cinsi, portakal suyu hazırlamak için son derece idealdir. Farklı market veya üreticiler arasında portakal ve özellikle sıkma portakal fiyatı değişkenlik gösterebilmektedir. 

Sıkma Portakal Suyu Nasıl Olur ?

Sıkma portakal suyu, özellikle kahvaltılar için iyi bir enerji deposudur ve genellikle diyet yapanlara / gelişme çağındaki çocuk ve gençlere önerilir. Günümüzde beslenme uzmanları genellikle portakalın posası ile birlikte, kabuğunun soyulması ile tüketilmesini önerirler. Sıkma portakal suyu, içeriği vitamin ve minerallerle özellikle diyet yapanlar için harikadır; buna karşın şeker ve asit miktarı yüksek olan bu içecek şeker hastaları (diyabet), diş ve diş eti sorunları yaşayanlar, mide asidi sorunları yaşayanlar (reflü gibi) için uygun bir içecek değildir çünkü yoğun miktarda doğal sitrik asit içerir. 

Sıkmalık Portakal Nasıl Olur? Sıkma Portakal özellikleri Nelerdir?

 

Sıkma portakal veya bilinen diğer ismi ile sıkmalık portakal, portakal suyu elde etmek için tercih edilen bir portakal türüdür. Sıkmalık portakal olarak bilinen bu narenciye genellikle sanayi tipi veya ev için özel tasarlanmış sıkma araçlarında portakal suyu elde etmek için tercih edilir. Sıkmalık portakal, bilinen portakala göre biraz daha ufak, sulu ve ince kabuklu bir portakal türü olarak karşımıza çıkmaktadır. 

 

Alternatif ürün olan mandalina fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR