1

Yabancı Peynirler

Yabancı peynirler daha önceden çok fazla talep görmese de özellikle son dönemlerde farklı tat arayan kişilerin en çok tercihidir. Lezzetinin farklı olmasıyla birlikte bu yabancı peynirlerin rengi de birbirinden farklıdır. Yabancı peynirlere işlem sırasında sadece peynir uygulamaları yapılmaz aynı zamanda farklı baharatlar ve hatta kurutulmuş sebzeler de eklenerek içeriği zenginleştirilir. Yabancı peynirler kalsiyum dışında çeşitli vitaminlerden de oldukça zengin bir hale gelir. Yabancı peynirleri herhangi bir alerjisi ya da ciddi sağlık sorunu olmayan her yaştaki insanlar tüketebilir. Yabancı peynirlerle çok farklı tarifler de yapıla biliyor.

Yabancı Peynir Markaları

Yabancı ülkelerin peynirleri Türkiye’de de oldukça fazla talep görüyor özellikle Frico ve Rani Çiftliği markaları en çok yabancı peynir satışına sahip olan markalardır.

Frico Peynirleri (Hollanda peyniri) farklı lezzeti sayesinde Türkler tarafından çok fazla merak ediliyor. Pizza gibi fast food yemeklerin içerisinde de çok fazla kullanılıyor. İçeriğinde farklı bir süt malzemesi olmasa da yapım aşaması diğer peynirlere göre biraz daha farklı olduğu için doyuruculuk oranı da bu anlamda farklılık gösteriyor. Bu sebeple akşam yemeklerinde de çok tüketiliyor.

Rani Çiftliği Peyniri (Rani Gouda) farklı baharatlarla hazırlanan bir peynir türüdür. Bu sebeple aslında sadece peynir tadı değil yoğun olarak baharat tadı da alınıyor. Kekikli ve kara biberli çeşitleriyle peynirden sıkılmış ve farklı tat denemek isteyenler için çok fazla öneriliyor. Lezzeti yoğun olduğu için akşam yemeklerinde de çok sık tüketiliyor.

Ülkemizde satılan diğer yabancı marka peynirleri sayacak olursak ; 

Yabancı Peynir Fiyatları

Yabancı peynir satın al araştırmasındaysanız fiyatlar hakkında az çok bilginiz vardır. Yabancı peynirler Türkiye’de üretilmediği için ithal olarak farklı ülkelerden getiriliyor. Bu sebeple fiyat değişikliği de ülkenin para birimine göre değişiklik gösteriyor. Uygun ya da pahalı yabancı peynirler olsa da sürekli olarak tüketilmediği için aslında pek çok müşteri bu peynirleri almaktan yanadır. İstanbul market alışveriş için araştırma yapıyorsanız internet üzerinden dilediğiniz yabancı peynire ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu peynirlerin içeriği hakkında da çeşitli bilgiler öğrenebilirsiniz. Görsellerde peynir içerikleri yer aldığı için size en uygun peyniri bir tıkla alabiliyorsunuz. Diğer marka peynirler ile arasındaki içerik ya da fiyat farklarını da yapabilirsiniz.

Yabancı Kaşar Peyniri

Yabancı yöresel peynirler o ülkelerin kültürlerine göre ve senelerdir uyguladıkları peynir yapma yöntemine göre değişiyor. Kaşar peynirlerin ülkelerine göre hem lezzetleri hem yapılış şekilleri hem de rengi değişiyor. Fakat genel olarak neredeyse hepsi süt ve süt mayasından yapıldığı için aslında aynı besin içeriğine sahiptir denebilir. Yabancı kaşar peynirlerin erime düzeyleri birbirinden farklı olabiliyor. Örneğin cheddar peyniri normal kaşar peynir içeriğine sahiptir fakat işlem sırasında farklı uygulamalar yapıldığı için kaşar peynirine göre daha fazla erir. Bununla birlikte kaçar peynirine göre daha koyu bir renktedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR