PATATES KG.
PATATES KG.

Patates Kg

İndirim Oranı : %19 İndirim
Fiyat : ₺22,90
İndirimli : ₺18,55
Toplam Stok Adedi : 6
Barkod : 2906112
Ücretsiz Kargo, Teslimat saatleri

Patates

Patates, yüksek besin ve kalori değeri ile dikkat çeken ve kızarmanın dışında aynı zamanda çeşitli sıcak yemeklerde de kullanılabilen sebze türlerinin başında gelmektedir. Nişasta ve kalori açısından zengin olan patatesi kızartmalar, kroketler veya karışık kızartmalar için kullanılabildiğiniz gibi aynı zamanda patates yemeği, çorbalar, salatalar için de kullanabilirsiniz. Patatesin içinde bulunan vitamin ve minerallerin kaybolmaması ve daha sağlıklı bir patates tüketimi için patates püresi veya patates salatası gibi yemeklere de sofranızda yer açabilirsiniz. 

2022 Patates Kaç TL?

Üçler Market 1 kg. patates fiyatı, 8,55 TL olarak belirlenmiştir. Buna karşın farklı market, manav dükkanı ve farklı tedarikçi / üreticilerde patatesin kilogram fiyatı patatesin cinsine, talep edildiği mevsim ve zaman dilimine ve kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kızartmalar için kullanılan dondurulmuş patates, uzun bir saklama süresine sahip olmasına karşın, hazırlanması ve tazeliğini koruyarak saklanması için çeşitli ön işlemler gerektiği için 1 kg. patatesten farklı bir fiyat etiketine sahiptir. 

Bir Çuval Patates Kaç Kilo?

Patatesin kilosu için belirlenen fiyatlar, farklı unsurlara bağlı olarak yıldan yıla veya bir yıl içindeki üretim kapasitesi gibi farklı unsurlara göre değişebilir. Bu nedenle hane halkının tüketeceği patates, fiyat farkı sorununu ortadan kaldırmak için çuvalla da alınabilir. 

Bir çuval patates genellikle 20 kg’lık patates anlamına gelir. 1 Kg patates, genellikle orta büyüklükte 3 veya 4 patates anlamına gelir ve buradan hareketle, 20 kg’lık patates çuvalı içerisinde yaklaşık olarak 80 – 85 adet patates tanesinin bulunduğu söylenebilir. 

Patates Besin Değeri 

 

Patates, içeriğindeki yoğun kaloriden dolayı özellikle kilo almak isteyenlere önerilen bir sebze olarak karşımıza çıkar. Tüketilmesi için kızartmak şart olmasa da, günümüzde patates genellikle kızartılarak tüketilir. Buna karşın, bir tanesinde ortalama olarak 75 – 80 kalori bulunan patates, patates salatası veya püre olarak da tüketilebildiği gibi patates yemeği veya patates graten / kroket veya patates köftesi hali ile de tüketilebilmektedir. Daha gevrek ve çıtır patates kızartmaları için sizler de patatesleri soyduktan ve doğradıktan sonra suda bekletebilir, 5 – 10 dakik kadar hafifçe kızartabilir ve sonrasında yağını süzerek buzlukta kızartmak için saklayabilirsiniz. Günümüzde çeşitli patates türleri, kızartma sırasında kararmadığı için “daha kaliteli” olarak algılanır. 

 

Uygun fiyatlı diğer sebze çeşitleri ve fiyatlarımızı da mutlaka bakmalısınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR