1

Eritme Peyniri

Eritme peynir halk arasındaki ismi olsa da herkesi severek tükettiği ve bildiği cheddar peynirler özellikle gençler tarafından çok fazla tüketiliyor. Pek çok kişi cheddar peynirini sadece hamburger içerisinde düşünse de aslında pek çok yemeğin içerisinde cheddar peynir konuluyor.

Eritme Peynir Fiyatları

Cheddar peynir fiyatlandırması yapılışından dolayı değişiyor. Yani aslında cheddar peynir yapımında kullanılan malzemeler normal peynirlerde olduğu gibidir. Fakat yapım aşaması biraz daha farklı olduğu için hem rengi hem de erime özelliği diğer peynirlerden biraz daha farklı olur. Cheddar peyniri hem sos hem de dilim şeklinde satın alınabiliyor. Çok fazla erime özelliği olduğu için aslında diğer peynirlere göre sağlıksızmış gibi görülüyor. Fakat erime özelliği daha çok fast- food besinlerde kullanıldığı için insanlarda sağlıksız bir besin algısı yaratıyor. Fakat cheddar peyniri içeriği, mineral ve vitaminlerden zenginliği ve doyuruculuğu açısından diğer peynirler gibidir.

Eritme Peynir Markaları

Eritme peynir markaları her kişinin yaşama tarzına uyum sağlaması açısından cheddar peyniri çeşitlendirmiştir. Standart olarak satılan peynirler de bulunur. Cheddar peynir genelde dilimli olarak satılsa da normal tek halinde olarak da satılmaktadır. Bununla birlikte süt ve süt mayasından yapılsa da eritme peynirini vegan olarak yapan ve satışa çıkarak markalar da bulunuyor. Dilim halinde, standart halde ve hatta boyut halinde satılan cheddar peynirler özellikle çocuklar tarafından çok seviliyor. Çocuklar genelde peynir ve türevlerini tüketmeyi çok fazla sevmiyor. Cheddar peynirinin içeriği normal peynir gibi protein, kalsiyum, vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin olduğu için gönül rahatlığıyla tüketilebilir. Sabah kahvaltılarında tost içerisine peynir koymak yerine cheddar dilim peynir konulduğu zaman çocuğunuzun nasıl bir iştahla yediğini gözlemleyebilirsiniz. Böylece bir peynir içerisinde alacağı tüm besleyici öğeleri almış olacaktır.

Eritme Peynir Çeşitleri

Eritme peynir genelde dilimli olarak satılsa da son dönemlerde her yemeğin içerisine katılabilecek sos haline getirilmiş olan çeşidi çok fazla ilgi görüyor. Ayrıca bu sosu yiyebilmek için ısıtmaya gerek yok. Oda sıcaklığında kendiliğinden eriyen forma gelecek ve her türlü yemeğin ya da ekmeğin üzerine sürülerek kolay bir şekilde yenilebilir. Cheddar dilim peynir şeklinde hem hamburgerlere hem de yemeklerin üzerine konabilir. Dilimli almak yerine bütün olarak almak bazı kişilere fiyat performans açısından daha iyi gelebilir. Bütün alınan eritme peyniri ise küp küp doğranarak makarnaların ya da tavuklu yemeklerin arasında eklenebiliyor.

İstanbul online market alışveriş yapmak özellikle son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Peynirlerin çeşitleri ve markaları her markette bulunmadığı için dilediğiniz peynir markasını ve çeşidini arama butonuna girerek bulabilirsiniz. Peynir içeriği de fotoğraf olarak eklendiği için peynirlerin lezzeti, doyuruculuğu ve içeriğinin temiz olması hakkındaki her bilgiye de sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda oturduğunuz yerden fiyat karşılaştırması da yaparak alışverişinize devam edebilirsiniz.

Diğer tüm peynir fiyatlarımıza da mutlaka bakmalısınız. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR